Hlavní obsah

Snídaně do postele: Tyhle stolky jsou fakt vychytané!

Foto: HOME STYLE

Snídaňový stolek může být součástí vaší postele. Ložnice z kolekce Mioletto od firmy Hülsta nabízí tyto pojízdné odkládací stolky jako součást celé ložnice, kde si můžete vychutnat svou snídani, cena 19 900 Kč

25. 9. 2012

Užívejte si pohodu už od rána a naservírujte si snídani do postele. K dispozici máte podnosy držící nad postelí, typy s nožičkami i bez nebo třeba stolky na kolečkách...

Článek

Ideální situace je, když vám snídani do postele přinese partner a bude si vás už od rána krásně hýčkat. Nejdůležitější jídlo dne si ale můžete vychutnat i o samotě a čím víc komfortu si při tom dopřejete, tím lépe se na začátku dne budete cítit.

Ranní pohoda se však neobejde bez základního pomocníka – snídaňového podnosu. Pokud nevlastníte speciální podnos s nožičkami, postačí vám obyčejný, jen budete muset být opatrnější, abyste na sebe něco nevyklopili... Výběr barev, dekorů, materiálů, velikostí i konstrukčních typů je pestrý. Vybírat můžete jak mezi lacinými kousky, tak mezi designovými skvosty.

Foto: IKEA, NAOKO

Na foto (zleva): Snídaňové podnosy ze dřeva evokují tradici a kouzlo ranního rituálu. Podnos Klack je z masivního kaučukovníku, cena 129 Kč, skládací podnos Sagaform s nožičkami je velmi praktický, cena 1595 Kč

„Patřím k ženám, které si po uspěchaném týdnu plném práce a starostí rády vychutnají nedělní ráno, kdy nikdo nikam nespěchá a je možné v klidu posnídat v posteli. K tomu se báječně hodí snídaňové stolky a tácy,“ říká Mgr. Vendula Schmidová ze společnosti Residenza Kler. „Já upřednostňuji stabilní variantu stolku ve tvaru ležatého písmena ,U', který je možné svou spodní částí zasunout pod postel. Nemusím se tak už obávat nepříjemných nehod, zapříčiněných převrženými snídaňovými tácy,“ dodává.

Snídaňový podnos nesmí chybět

Jak vůbec vypadá? Je to v podstatě obyčejný tác s vysokou hranou zabraňující vyklouznutí nádobí. Ty důmyslněji propracované mohou mít na ploše i „výlisky“ pro odložení hrnků a podobně. Specifickým prvkem všech servírovacích podnosů je krátké podnoží umístěné po stranách. Může být pevně ukotvené i výklopné a samotné nožky mohou mít spoustu podob.

Foto: PRESENTIME, NAOKO

Na foto (zleva): I snídaně může hrát všemi barvami. Tác Presentime s černobílým foto motivem, cena asi 500 Kč a protiskluzový podnos Grip Tray od firmy Joseph Joseph, cena 695 Kč

Foto: TAKYVAKY, PRESENTIME

Na foto (zleva): Tác Zack! v kouzelné malinové barvě stojí 439 Kč, podnos Presentime s vtipným grafickým motivem a otvorem pro šálek s kávou vás vyjde přibližně na 800 Kč

Promyšlené noční stolky

Pokud se vám vysedávání v posteli se snídaní na klíně příliš nezamlouvá, vybavte svou ložnici šikovnými přístavnými stolky. Mimo čas snídaně dobře poslouží jako noční nebo odkládací stolečky.

A v čem jsou při snídani tak výjimečné? Jejich konstrukce je navržena tak, aby po přisunutí k posteli byla deska stolku celou svou plochou nad postelí a zároveň stála pevně na zemi. Výsledný efekt je v podstatě stejný jako u přechozích servírovacích podnosů jen s tím rozdílem, že nejste podnosem připíchnuti k posteli a můžete se volně pohybovat.

Foto: LAGO

Snídani může servírovat sama postel. Postel New Air od společnosti Lago má ke své konstrukci kromě jiného připojený i praktický stolek, jehož polohu můžete měnit podle potřeby a snídat pokaždé jinak, cena příslušenství 6391 Kč

Foto: LAGO

Nabízené příslušenství postelí se stále rozvíjí. Lůžko Wildwood od firmy Lago umožňuje připevnit kdekoli na čele postele držák vkusně potažený látkou. Ideální místo pro servírování snídaně (vzhledem k podzimní novince cena není výrobcem upřesněna)

Snídaňový pult přímo v ložnici

Ano, i to je možné. Většina výrobců nábytku do ložnice dnes nabízí tuto praktickou součást vybavení ve stejném dekoru, jako je vámi vybraná série.

„Odkládací stolek integrovaný do konceptu postele je dnes již běžnou součástí sortimentu a i já osobně klientům tuto variantu doporučuji,“ říká Otto Fiřt, designér ze studia Merrygorando.

Foto: IKEA

Odkládací stolek nebo snídaňový pult jako součást postele už není nic neobvyklého. Nejznámější typ se jmenuje Malm, je k dispozici v několika barevných provedeních a s jeho pomocí můžete v posteli nejen snídat, ale i pracovat, cena 1790 Kč

Jedná se o jednoduchý pult ve tvaru širokého U. Je složený ze tří masivních částí tvořících dlouhý pult. Ten můžete v případě potřeby lehce přisunout nad postel a vychutnat si svou ranní kávu nebo třeba pracovat na notebooku přímo z postele. Když pult nepotřebujete, může stát v nohách postele proti čelu, kde nebude překážet a poslouží jako odkládací prostor nebo jako místo pro oblíbené dekorace.

„Pokud bych si měl snídani v posteli užít opravdu dokonale, pořídil bych si odkládací stolek na kolečkách, který sahá přes celé dvojlůžko, není třeba se obávat rozlití kávy a vejdou se na něj i noviny. Jelikož se ale musím zařizovat skromněji, užívám si snídani vždy na některém z našich podnosů se sezonním motivem,“ říká Petr Chadraba, tiskový mluvčí Ikea.

Servírovací stolek jako pro milostpaní

Skutečný luxus během snídaně si můžete dopřát s pojízdnými stolky navrženými speciálně za účelem servírování jídla. Existence tohoto nábytku není krátká. Tyto pojízdné stolečky byly často k vidění ve filmech pro pamětníky. Zde hrály roli především při servírování pokrmů či nápojů služebnictvem.

Foto: 3DH

Pojízdné servírovací stolky představují skutečný luxus při podávání snídaně. Elegantní stolek Batista od firmy Zanotta je opravdovým designovým skvostem a vyjde vás na 20 824 Kč

Foto: AMBER INTERIER

Pokud je pro vás standardní podoba pojízdného servírovacího stolku nepřijatelná, poohlédněte se po oválné variantě. Moderní servírovací stolek Compar s chromovanou konstrukcí a lakovanými policemi vás okouzlí, cena 19 448 Kč

Jejich role zůstává po desetiletí stejná. Pojízdné servírovací stolky vám dobře poslouží jak při podávání oběda či večeře do odlehlé jídelny, nebo třeba na zahradní terasu. V současných domácnostech tyto stolky fungují jako pojízdný odkládací prostor nebo bar.

Foto: AMBER INTERIER

Mějte na výběr. Dřevěný servírovací stolek La Locanda od firmy Calligaris má odkládací podnos, díky kterému můžete snídat u samotného stolku, nebo přímo v posteli, cena 6400 Kč

Největší předností pojízdného servírovacího stolku je, že můžete všechno najednou, tedy i bohatou snídani pro dva, dovést na místo určení. Problém může nastat v případě, že máte ložnici v patře. Po schodech budete se stolkem na kolečkách a horkou kávou jen stěží bezpečně manipulovat.

A jak si představujete vy dokonalou snídani?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.