Hlavní obsah

Spodní prádlo pro léto 2010

Foto: Shutterstock

I na vašem spodním prádle záleží

Jaké máte na sobě právě teď spodní prádlo? Je kvalitnější než vaše svrchní oblečení? Kladná odpověď znamená, že si sama sebe ceníte a máte pozitivní vztah k módě. Ale víte, jaké prádlo bude in letos v létě? To prostě musíte vědět!

Článek

Vylaďte svrchní oblečení s barvou prádla

Spodní prádlo i tuto sezonu kopíruje barvy oblečení, nechává se záměrně a promyšleně vykukovat. Případně korzety a košilky můžete v létě nosit jako svrchní oblečení. Zvláštní pozornost si zaslouží i různé jemné aplikace, přívěsky a kamínky, které jsou módní. Stálicemi jsou barvy bílá, černá a tělová, tj. béžové a smetanové odstíny. Nově se objevují odstíny modré a zelené, stále zůstává čokoládová a odstíny šedé. Ale v kolekcích naleznete i oranžovou, fialovou, jahodovou, odstíny růžové. Rozšířenější se stávají kombinace dvou barev hnědá/tyrkysová, šedá/růžová, námořnická modř a blankytně modrá apod. Módní vzory jsou květinky, puntíky a proužky.

Bezešvé košíčky vedou

„Střihy pro léto jsou založeny na perfektní konstrukci podprsenky se zvedacím efektem do letních triček a šatů s výstřihy. Zde jsou hodně v kurzu hladké bezešvé košíčky pod přiléhavé oblečení, aby se neproznačovaly švy a model vypadal, že ani vlastně prádlo žádné nemáte. Zdobení krajkou a motivy mimo košíčky je naopak žádoucí. Modely na léto budou s nižšími až půlovými střihy, vždy ale mírně vyztužené nebo podšité, aby si udržely svůj dokonalý tvar,“ říká Jiřina Matoušová, výrobce spodního prádla Werso.

Jaké druhy prádla mít v šatníku

Podle názoru odborníků by měla mít každá žena v šatníku tři základní druhy spodního prádla podle využití. Klasické pohodlné a příjemné na denní nošení, vyztužené zdobené prádlo pod společenské oblečení, a pokud žena sportuje, tak pevné ze speciálního materiálu, nebo alespoň podšité bavlnou, které udrží prsa při pohybu. Samozřejmě by ho žena měla mít dostatečné množství, aby je měla možnost volit podle potřeby pod nejrůznější oblečení. Speciální a důležité je prádélko pod svatební šaty, nejlepší je bezešvé, aby nevytvářelo obrysy, máte-li přiléhavé šaty z jemných materiálů.

Náš tip: Kolekce svatebního spodního prádla Marks&Spencer.

Foto: comparestoreprices.co.uk

Bezešvá podprsenka nevytváří nežádoucí obrysy

Spodní prádlo je vidět i zpod kabátu

Jiřina Matoušová říká, že první, čeho si na ženě všimne, je právě spodní prádlo. Rozezná je i zpod kabátů, natož přes halenku a svetr. Bohužel bývá často zklamaná. Ženy mají totiž zcela mylnou představu, že vidět není a když se nikde nesvlékají, stačí jim něco starého a levného, a raději utrácejí za to, co vidět je. Ale opak je pravdou. I jejich vrchní oblečení prozrazuje nekvalitní materiály spodního prádla, nedokonalé střihy, špatně zvolenou velikost.

Podprsenka ano, kalhotky už ne

Zvláštním úkazem pro Češky je podle prodejců spodního prádla, že si žena koupí krásnou a třeba i dražší podprsenku v nějaké neobvyklé právě módní barvě, ale kalhotky do soupravy ne, jako kdyby již na této části nezáleželo. Celkový dojem bohužel i s tou hezkou podprsenkou se tím znehodnotí.

Malá kouzla

Dobře vybrané prádlo dokáže vytvarovat poprsí, zpevnit a vyzvednout zadeček, zvýraznit pas, zmenšit bříško, prodloužit nohy. Prostě mít kvalitní, dobře padnoucí prádlo je i pro vlastní pocit a sebevědomí velmi důležité a ženy se v něm přirozeně cítí jistější a dokonalejší.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek