Hlavní obsah

Šťastných třináct v Ungeltu

Foto: Tomáš Padevět

Chantal Poullain sleduje v sále předávání židle

6. 10. 2008

Divadlo Ungelt slavilo v sobotu své 13. výročí... a přibyly zde další židle slavných osobností.

Článek

Když 2. října 1995 herec Miloš Kopecký slavnostně zahájil první sezonu Divadla Ungelt, popřál hodně úspěšných představení a plný sál... Od té doby ředitel Milan Hein každoročně pořádá první říjnový víkend slavnostní setkání s přáteli a hosty divadla. A nejen to. Stalo se již tradicí, že tento večer někdo z hostů daruje malému komornímu divadlu židli. Prvním dárcem byl právě Miloš Kopecký, který věnoval otočné křesílko. Takových různých kousků byste v divadelním klubu napočítali už desítky. Věnovali je mimo jiné Václav a Dagmar Havlovi, Fero Fenič, Dušan Klein, Eva Urbanová, Jiří Suchý a mnoho dalších.

Tentokrát své židle darovali tři herci: Petr Kostka, Helena Dvořáková a Ladislav Mrkvička. Mladinká Helena Dvořáková ke svému daru uvedla: „Historii téhle židle neznám, ještě před několika hodinami mokla v průjezdu, kde jsem ji objevila. Tady v divadle jí bude určitě dobře!" Herečka se brzy představí na scéně Ungeltu v premiérové hře Kateřiny Rudčenkové Niekur (Nikde). Jedná se o původní českou hru oceněnou Cenou Alfréda Radoka, v níž si zahraje s Miroslavem Etzlerem.

Foto: Tomáš Padevět

M. Hein, A. Vránová, J. Štěpánková a M. Kubišová v klubu divadla

Petr Kostka svůj přírůstek do poslední chvíle utajoval v zákulisí a osobně jej přinesl na scénu zahalený přehozem. Po odhalení přednesl poutavý a vtipný příběh téhle zajímavé kubistické židle.

Ladislav Mrkvička svou selskou židli bohužel nemohl předat osobně, neboť onemocněl. Nicméně i jeho židle na scéně figurovala. Byla totiž přivezena o den dříve.

Na sobotním výročí divadla hostům zazpívala Chantal Poullain skvělý francouzký šanson a tři novější písně Marta Kubišová, za doprovodu Karla Štolby. Novinkou divadlení sezony 2008/2009 Ungeltu bude také chystaný recitál Marty Kubišové. Poprvé si vybere výhradně písně, které má ona ráda a doprovázet ji bude živá kapela.

Foto: Tomáš Padevět

Petr Kostka odhalil svou kubistickou židli

V prostorách divadelního klubu si poté zaujatě povídala herečka Jana Štěpánková s kolegou Petrem Kostkou. Zastavila se také na pár slov Alena Vránová, herecká partnerka Petra Kostky ve hře Ledňáček.

Chantal Poullain byla šarmantní a zářivá. Při odchodu nám pověděla svou typickou češtinou: „Přijďte někdy podívat na moje koncert šansonů do Ungeltu, bývá fajn publikum!"

Co dodat? Divadlo Ungelt má rozhodně co nabídnout, stačí si jen vybrat...

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.