Hlavní obsah

Bronzové líčení - ideální letní look!

Foto: geniusbeauty.com

Buďte, jako kdybyste přišla z pláže

Bronzový make-up je evergreenem letních dnů. Sluncem inspirované líčení sluší bezmála všem a opálený, ležérní vzhled nezabere více než pět minut.  Zjistěte, v jaké variaci bude slušet vám, a do povinné výbavy zařaďte bronzující pudr!

Článek

Výběr je více než široký, volit můžete bronzery tekuté, pudrové, gelové, tuhé v tyčince nebo oblíbené kuličkové. Některé přípravky jsou lehce třpytivé, ale pozor. Jestliže budete výrobek aplikovat na celou tvář, zvolte jen ty lehce rozjasňující. Pokud máte tekutý, výraznější bronzer a toužíte po přirozeném líčení, smíchejte ho se svým denním krémem. Výborně poslouží přípravky z řady Bronze Goddess od Estée Lauder, nicméně svou sluneční řadu má téměř každá značka, zabývající se dekorativní kosmetikou, takže vybrat můžete i levněji (například Essence).

Ani zde nezapomínejte respektovat odstín vaší pleti. Nekupujte první hnědý pudr, který vám padne do ruky. Cílem není nepřirozená barva, ale dojem, jako byste se právě vrátila z pláže. Proto vybírejte odstíny tmavší maximálně o dva tóny.

Práce s bronzerem? Žádná věda

Nanesení bronzeru zvládnete pár tahy, ale nejprve vyčištěnou pleť nakrémujte a nechte pořádně zaschnout. Na vlhčích místech by se uchytilo větší množství pudru a vznikly by barvené stopy. K aplikaci použijte širší štětec typu kabuki, nezapomeňte zlehka oklepat přebytečný pudr. A která místa zvýraznit? Zaměřte se na body, kterých se nejvíce dotýká slunce a bývají přirozeně nejvíce opálené. Bez zbytečného tlačení přetřete vrchní část čela, lícní kosti, špičku nosu a bradu. Pár tahy vylepšete i dekolt.

Foto: makeupandbeautyblog.com

Řada Bronze Goddess od Estée Lauder

(Téměř) nahý denní look

Přes den vsaďte na jednoduchost. Podle stavu pleti použijte lehký fluid nebo jen běžný pudr. Nerovnosti srovnejte korektorem. Obličej lehce přetřete bronzerem a jablíčka tváří zvýrazněte dle libosti nazlátlým nebo růžovo-broskvovým odstínem.  Případně můžete použít tekutý rozjasňovač, jako mírně zabarvený Lustre Drops od MACu. Oči přetřete řasenkou, obočí jemně uhlaďte a na pusu použijte jemný lesk nebo nenápadnou rtěnku.

Tvář s kapkou barvy pro dlouhé večery

Chcete-li si s líčením trochu pohrát, ujasněte si, kterou část obličeje vylepšíte bronzem. Tvářenka, stíny a rtěnka ve stejně nahnědlém odstínu nejsou to pravé. Lépe vypadá  kontrast s jinou barvou, přičemž volte odstíny jako béžová, zlatá, hnědá, růžová, broskvová nebo trendy korálová.

V případě, že se rozhodnete zaměřit na snědě vypadající pleť, nebojte se s bronzerem trochu přitvrdit, obzvlášť na tvářích. Předtím tvář sjednoťte lehkým rozjasňujícím fluidem. Make-up krásně doplní kouřové oči nebo černé linky. Chcete-li si vyhrát se stíny, volte krémovější konzistenci. Nechcete utrácet? Smíchejte pudrový bronzový stín na hřbetu ruky s bezbarvou bází nebo s kapkou lesku a vťukejte barvu na víčka. K takto zvýrazněným očím vezměte jemnější tvářenku a lehce zabarvený lesk. Použijete-li světlou rtěnku, vklepněte trochu lesku alespoň do středu rtů.

Nezáleží na tom, jestli jste snědá od slunce a chcete jen zvýraznit opálení, nebo jste v kanceláři příliš barvy nepochytila – s kapkou bronzu se blýsknete!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek