Hlavní obsah

Tenhle interiér vás pobaví: V kuchyni mají krůty, v dětském pokoji metro

Foto: Petr Holub (20x)

Prostorný byt pro čtyřčlennou rodinu vznikl spojením dvou samostatných bytových jednotek v pražské novostavbě

Dva byty v pražské novostavbě spojili v jeden velký prostor, kde najdou soukromí všichni členové domácnosti. Do zařízení vzdušného interiéru se výrazně promítl smysl pro humor a touha po originalitě.

Článek

Manželé se dvěma dětmi si pořídili dva byty, jejichž propojením získali parádní bydlení s celkovou plochou 120 metrů čtverečních. Od začátku měli jasnou představu, jakým směrem by se mělo ubírat zařizování interiéru, k němuž přizvali designérku Zuzanu Schubertovou ze studia Epes Rádes.

„Klienti byli skvělí, jsou to prima veselí lidé a byla radost s nimi pracovat. Co se týká jejich požadavků, chtěli především něco originálního, nebáli se barev a líbilo se mi, že chtěli podpořit i české výrobce, takže většinu vybavení vyráběly české ruce,“ dodává autorka návrhu.

Vzdušnost a soukromí

Spolupráce trvala asi půl roku, a vzhledem k tomu, že započala již v době, kdy se bytový dům teprve stavěl, byla i spousta času na klientské změny a úpravy příček. Velkou předností bytu je velkorysý prostor, získali díky tomu dvě koupelny a rodičovskou ložnici mohli od obývacího i dětských pokojů nechat zcela oddělit chodbou. Obývací pokoj je pak propojený s kuchyní, ale zároveň jej částečně odděluje příčka, takže v obou místnostech lze najít klid a soukromí.

Přestože místem nebylo třeba nijak extrémně šetřit, nechtěli byt zbytečně zahlcovat, ale naopak nechali vyniknout jeho vzdušnost. Záležet si dali i na volbě materiálů a vnesli do interiéru několik originálních nápadů s vtipem.

Foto: Archiv studia

Majitelé obdivují český design a rádi podpoří kvalitní výrobce, variabilní sedačku i proto koupili u tradiční firmy Polstrin

Krůty v kuchyni

Díky tomu, že mají majitelé smysl pro humor, nebála se architektka přijít s „odvážným“ návrhem, že by si mohli trochu pohrát s jejich příjmením.

„Nikdy by mě nenapadlo, že si udělám legraci ze jména svých klientů, když jsem se však seznámila s Krůtovými, automaticky mě napadlo spojení krůta – kuchyň, a hned jsem věděla, že to musím zkusit prosadit. Majitelé se naštěstí chytli a byli nadšení, sami mi napsali hesla a věty, které doma používají, já jsem pak poprosila svou kamarádku a skvělou grafičku Karolínu Strykovou o návrh, který jsme speciální technologií přenesli na sklo za kuchyňskou linkou,“ vysvětluje vznik originálního nápadu architektka.

Foto: Archiv studia

V kuchyni si pohráli s příjmením obyvatel, které vtipně zakomponovali do motivů na obkladovém skle (grafický návrh Karolína Stryková)

Ráj dopravního fandy

Skleněný obklad s obrázky a nápisy se tak stal jedním z nejcharakterističtějších prvků bytu, zdaleka však není jediným. Na míru je navržen i dětský pokojíček malého milovníka metra, tramvají a všeho, co se týká dopravy. Unikátní tapeta zobrazuje síť pražského metra, u truhláře nechali vyrobit dřevěné „cvakátko“ na lístky, které je zároveň skříňkou na tajné poklady, a obrovskou radost udělala synovi židle ze staré tramvaje.

„Židličku jsme sháněli velmi dlouho, pátrali jsme na internetu, na sběratelských portálech i bazarech, ale nebylo to vůbec snadné. Nakonec se naštěstí zadařilo a v pokoji vznikl malý dopravní ráj,“ říká majitelka bytu.

Foto: Archiv studia

Tapeta zobrazující linky pražského metra vznikla na míru malému milovníkovi dopravy

Zlaté české ručičky

Od českých výrobců pochází nejen typový nábytek, třeba sedací souprava Polstrin či židle od TONu, ale také dřevěný nábytek v ložnici zdobený koženými úchytkami. Celkově se ložnice nese v hřejivém stylu a promítla se do ní i láska k hudbě. Dominuje jí teplá čokoládově hnědá barva a výrazně zelené doplňky, stěnu pak zdobí tapeta s florálním motivem.

Foto: Archiv studia

Rodičovská ložnice se nese v teplých barvách, dominuje jí čokoládově hnědá, výrazný akcent přinášejí zelené doplňky

V místnosti zaujme i svítidlo z produkce studia Epes Rádes v podobě tří koulí, které rozptylují příjemné intimní osvětlení. „Při navrhování interiérů jsem se často setkala s tím, že některé věci na trhu stále chybí, otevřela jsem tedy i malý obchod a na míru pro své klienty vyrábím doplňky, které se jinde sehnat nedají. Pro Krůtovy jsme vymysleli třeba i obrazy se jmény dětí a daty jejich narození,“ doplňuje designérka.

Foto: Archiv studia

Originální lustr navrhla sama designérka Zuzana Schubertová, tvoří ho tři koule, které rozptylují příjemné intimní osvětlení (světelné koule dle velikosti od 675 Kč/ks, Epes Rádes)

Co říkáte na originální nápady v bytě? Jaká hesla by zdobila vaši kuchyň?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek