Hlavní obsah

Móda po padesátce. I vy si můžete užívat trendů!

Foto: Marie Bartošová

Že jsou módní trendy jen pro mladší ročníky? Vyvedeme vás z omylu! Oblékli jsme do nich i sedmapadesátiletou Blanku

29. 10. 2013

Že máte oslavu padesátých narozenin za sebou? Ani to není důvod k zanevření na módu! Kostky, zvířecí potisky i grafické vzory, všechno je povoleno. Trendy podzimu si vyzkoušela čtenářka Blanka.

Článek

Abychom byli přesní, naše dnešní modelka slavila padesátku už před sedmi lety. Móda ji ale baví, a jak je při pohledu na její postavu zřejmé, sport ještě více. Stylistka Iva si pro ni připravila pět podzimních trendů, které se dají nosit nehledě na věk. Jen vědět jak!

Kožený efekt

Podzim je plný kůže a materiálů, které se jako kůže minimálně tváří. Dopřát si je můžete i na šatech, pakliže se tedy vyhnete kombinaci krátká délka + upnutá silueta. Stylistka zvolila šedozelenou variantu, kterou doplnila stále aktuálním límečkem z umělé kožešiny.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: šaty (F&F, 1099 Kč), boty (Baťa, 1499 Kč), límec z umělé kožešiny (F&F, 379 Kč), punčocháče (Marks & Spencer, 349 Kč)

Grafické vzory

Trendem jsou také grafické vzory, které si Blanka vyzkoušela na šatech. Ty naše mají dlouhý rukáv a jsou perfektní i pro běžné denní nošení. Kabát je díky svému volnému střihu a velkým předním kapsám odvážnější, pokud ale máte stejně jako naše čtenářka bezproblémovou postavu, nemusíte se ani těmto oversized kouskům vyhýbat.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: šaty (F&F, 649 Kč), oversized kabát (Matthew Williamson for Lindex, 2999 Kč), boty (F&F, 799 Kč), náušnice (Lindex, 99 Kč), punčocháče (Marks & Spencer, 349 Kč)

Trendy kostky

Pokud poctivě sledujete trendy, určitě vás kostkovaná móda nezaskočí. Právě kostkou se mohou inspirovat ženy všech věkových kategorií, jde jen o to, s čím ji propojíte. Stylistka zvolila červenočerné kostkované kalhoty, které zkombinovala s bílou košilí. Připojit můžete i módní kožešinovou vestu.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: kalhoty (F&F, 649 Kč), košile (Lindex 899 Kč), vesta (Mohito, 999 kč), boty (Reserved, 899 Kč)

Odvážné šelmy

Ani po padesátce se nemusíte vzdávat zvířecích potisků, nakládejte s nimi ale hodně opatrně. Výsledek by nikdy neměl vyznít lacině. Dobrou volbou jsou například šaty, které spojíte s elegantním vrškem.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: šaty (Marks & Spencer, 999 Kč včetně pásku), svetrový kabátek (Mohito, 799 Kč), boty (Reserved, 1499 Kč), punčocháče (Marks & Spencer, 349 Kč)

Vzorovaný kabát

Základem podzimního šatníku je stylový kabát. Plánujete-li si pořídit nový, můžete se porozhlédnout po vzorovaném kousku. A vůbec nemusí jít o žádnou „divočinu“, vzoreček může být ve stejné barvě, jako je poklad.

Foto: Marie Bartošová

Na foto: sukně (Matthew Williamson for Lindex, 1299 Kč), kabát (Lindex, 1699 Kč), boty (F&F, 649 Kč), košile (Marks & Spencer, 1199 Kč), punčocháče (Marks & Spencer, 349 Kč), kožená kabelka (Matthew Williamson for Lindex, 3499 Kč)

Pozor! Stále sháníme módu milující dámy nad padesát let! Chcete se zapojit do našeho projektu a vyzkoušet si krásné oblečení i líčení? Přihlaste se! Své fotografie včetně kontaktu a věku posílejte na e-mail jana@prozeny.cz!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek