Hlavní obsah

Trendy sluneční brýle na léto. Už je máte?

Foto: thinkstock

Jaké brýle jsou v módě letos?

Vedro, pláž, rozpálené městské ulice, máchání nohou ve fontánách, šatičky a tílka – to všechno k létu patří. Stejně tak i sluneční brýle – můžete si vybrat z mnoha různých druhů obrouček, tvarů, barev i velikostí, ale to, zda je mít, či nemít, už záležitostí vaší volby není – to je totiž naprostá povinnost!

Článek

Sluneční brýle jsou v létě ze všech doplňků vaším největším kamarádem – chrání váš zrak před nebezpečným zářením, poskytují vám jiný pohled na věc (a vůbec nemusí být drahé, více ve článku Sluneční brýle za 179 Kč? Bezpečné?) – nemusíte oči mhouřit a můžete se na svět kolem sebe dívat s doširoka otevřenýma očima. Zároveň vám dokážou vytvořit hezký nedbalý účes, drží vám vlasy z čela a dá se za ně docela dobře schovat, zakryjí oteklé oči a případně i půlku obličeje, když je potřeba. (Nezakrývejte však za brýlemi mastnou pleť – více ve článku Je vaše pleť příliš mastná? Vyzrajte na ni!.)

Ale jejich nejdůležitější vlastností je jejich slušivost. Vydejte se s námi do světa brýlí a mějte oči na stopkách!

Budou vám slušet

Že máte na brýle naprosto nepoužitelný obličej? Stydíte se nasadit si je i třeba jen na krátké vyzkoušení? V tom případě zapomeňte na módní trendy, na nevšední tvary a výrazné barvy – vy si musíte pořídit jednoduché, univerzální brýle, které vypadají skvěle na mnoha tvarech obličeje, a tak některé určitě sednou i vám. Zkuste třeba hranaté obroučky v černém provedení, obdélníkové s tenkými obroučkami v lehce sportovním stylu nebo užší kopírující linii hlavy. Hlavní rada však zní: zkoušejte a zkoušejte! Změňte proporce svého obličeje, přečtěte si náš článek Vizážistka radí: Jak zúžit obličej i vysoké čelo?.)

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 450 Kč, Topshop 480 kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 450 Kč, Topshop 480 kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Ann Christine 249 Kč, Lindex 149 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Promod 300 Kč, Asos 450 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 499 Kč, Promod 300 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Relax 458 Kč, H&M 179 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 288 Kč, Topshop 480 Kč

Kočičí pohled

Brýle s názvem „cat eyes“ jsou zábavné a sexy – jejich jméno v překladu znamená kočičí oči a svým tvarem je ve skutečnosti opravdu připomínají. Jsou totiž na vnějších stranách zvednuté do výšky a protažené do špičky – nemusíte si vybrat zrovna ty výrazné a ostře řezané, ale třeba jejich uměřenější varianty, kdy je tvar jen jemně naznačen. Vytváří úžasný retro look, a máte-li rády vzhled tak zvaných pin-up girls, jsou pro vás tyto brýle nutností!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 360 Kč, Lindex 149 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): vše Asos 360 Kč, 450 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 540 Kč, Topshop 480 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 299 Kč, Asos 450 Kč

Inkognito

Velké brýle jsou prostě úžasné – od dob Jackie O, která se za nimi často schovávala, se rozšířily po celém světě, na chvíli zmizely a před pár lety jsme zaznamenali jejich obrovský comeback. Jejich tvar je čistě na vás – kulaté či hranaté – nebojte se jich a jděte do nějakých v klasické černé nebo hnědé barvě. Jsou neuvěřitelně praktické – nemáte-li zrovna svůj den a nechcete-li se s nikým vybavovat, za těmito brýlemi budete v bezpečí! Navíc budete vypadat i cítit se jako filmová hvězda!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 624 Kč, Mango 449 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): e-shop Ravefashion 199 Kč, Debenhams 288 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 499 Kč, Promod 300 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto (zleva): vše Debenhams 576 Kč, 600 Kč

Kulaté chuťovky

Kulaté brýle jsou in, patří mezi skutečné lahůdky módního světa a určené jsou pro opravdové fajnšmekry, kteří módu milují a rádi se jí baví. Vyberte si ty s tenkými obroučkami, které jsou poněkud decentnější. Skutečnou bombou jsou však ty, jejichž obroučky jsou masivní! Pravda, nesluší hned tak každému a k jejich nošení je potřeba trochu odvahy a sebevědomí, možná i špetka nadsázky a módního cítění, jsou však opravdu stylové a my si léto bez nich nedokážeme představit! Jděte do nich i vy a bavte se!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 360 Kč, Mango 349 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Lindex 149 Kč, Topshop 480 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 450 Kč, New Yorker 199 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 360 Kč, Mango 549 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 450 Kč, Topshop 480 Kč

Drsná letkyně

Aviator je typ brýlí, který má mezi všemi ostatními své pevné místo a svou sebejistou pozici hned tak neopustí – tak zvané letecké brýle mají svůj původ u značky Ray-Ban, která je vytvořila pro americké piloty. Jsou jednoduché, nijak zvlášť výrazné, ale velice slušivé s nádechem pánského stylu, který dodává jejich nositelkám kapku tajemnosti a rebelství. Klasikou jsou zrcadlovky, černé či hnědé, skla mohou být zároveň různě stínovaná, v moderním pojetí však narazíte i na spoustu barevných provedení i sportovnějších verzí, které vás určitě zaujmou!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 360 Kč, Mango 449 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 540 Kč, New Yorker 199 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 149 Kč, Promod 300 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 349 Kč, e-shop Ravefashion 199 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 179 Kč, Topshop 480 Kč

Jaké brýle nosíte vy? A chystáte si pořídit nějaký nový kousek do sbírky?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama