Hlavní obsah

Triky s oblečením

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Je důležité rozumět své postavě

14. 10. 2008

Trápíte se, že nevypadáte jako modelka? Jste posedlá mediálními ikonami krásy? Buďte posedlá sama sebou, svou jedinečností!

Článek

Existují způsoby, jak zamaskovat nedostatky postavy. Je potřeba znát pár základních pravidel jak na to. Někdy stačí jen správně zvolené oblečení a celkově působíte štíhlejší, vyšší, plnější, souměrnější, kouzelnější. Je důležité rozumět své postavě a umět si s ní poradit. Vybírat takové kousky oblečení, které problém řeší a hlavně nezvětší.

Jak ovlivníte výšku postavy

Přímo vyrostete před očima, když si budete na oblečení hlídat svislé linie. Snažte se minimálně omezit vodorovné členění. Zakažte si celoplošné velké vzory. Hlídejte si barevnost, prodlužuje světlá v horní části, tmavá v dolní, tj. ztemňování směrem dolů. Opravdu pár centimetrů ukrojí, když si tělo radikálně barevně rozdělíte. Oblečení v jednobarevném tónu opticky prodlužuje.

Když chybí pas

Vyhovující jsou pro vás halenky tulipánového střihu, jsou právě in. Sluší vám tuniky a každý horní díl, který končí pod úrovní pasu. Oblékejte si sukně i kalhoty se sníženým pasem. Ideální je u horního dílu výstřih do „V", rozdělí plochu trupu a naznačí pas. Výborně vám budou slušet korzety, široké pásky, vytvářejí dojem pasu.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Bude mi to slušet?

Nesouměrná postava

Máte delší trup než nohy? Ideálním oblečením pro vás jsou šaty, zejména princesového střihu. V této sezoně budete za hvězdu, protože šaty jsou masivně zastoupeny v kolekcích návrhářů. A prospívat vám budou horní díly nošené přes kalhoty nebo sukně a vaší velkou zbraní jsou boty na vysokých podpatcích.

Maskování

Potřebujete zamaskovat faldíky v horní části těla a nechcete nosit neforemné oblečení, které skryje i vás. Zkuste využít lehkou šálku uvázanou, aby konce volně splývaly přes trup. Stejným způsobem vyhladí faldíky i drobný vzoreček - potisk, vytvoří optický klam. Silná stehna a plné boky zcela bez problému ukryjete v sukni. Samozřejmě v úzkých džínech zadeček neschováte. Když kalhoty, tak rovného střihu, k nim boty na podpatku.

Dobrá rada nad zlato

Obecně platí, že dobrým způsobem, jak neupozorňovat na svůj handicap je odpoutat pozornost jiným směrem. Zakomponujte si do svého stylu něco osobitého, co bude přitahovat pozornost, např. klobouk, šály, zajímavá bižuterie, odvážný střih vlasů, nebo barevně i tvarově fascinující boty, brože apod.

Nejlepší způsob, jak se nedokonalosti zbavit, je udělat z ní přednost. To dokážete, když se budete mít ráda. Oblékněte si úsměv, s ním budete vypadat hezčí. Na usměvavého člověka je vždycky lepší pohled než na zakaboněnou tvář. Výraz obličeje - to je to, co prezentujete v první linii. Nezapomínejte na to.

Napište, co trápí vás. Jaké máte zkušenosti s „maskováním". Záchranářský tým Pro ženy složený z vizážisty, návrháře a stylisty váš problém vyřeší.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek