Hlavní obsah

Únava nebo alergie? Jsou vidět na očích!

Jarní únava nebo alergie? Ať vám není vidět na očích!

Oko je okno do vaší duše. Co si však počít, když oči jeví ze všeho nejvíc známky únavy a diskomfortu?

Článek

S pocitem unavených očí a jejich zarudnutím je spojena jarní únava. Když k tomu připočtete dlouhé vysedávání před monitorem, čtení nebo nošení kontaktních čoček, může vás překvapit nepříjemný pocit pálení, řezání a slzení očí. S nástupem teplejšího počasí, rozkvetlými loukami, poletujícími motýlky a bzučícími včelami ruku v ruce startuje i pylová sezona.

Ctlivější z vás to dobře znají – ani nestačíte odložit kapesník, který nosíte kvůli mrazu, a už potřebujete další, tentokrát vinou první alergické reakce. Buďte připraveni a naučte se, jak tyto následky zmírnit.

Období alergií s sebou přinášejí mnohá trápení. Kromě „klasické“ rýmy může alergická reakce na pyl způsobit svědění v ústech, očích a krku, ekzémy, bolesti hlavy, zánět spojivek nebo další nepříjemnosti. Zánět spojivek se projevuje zarudnutím, svěděním, pálením a slzením očí. I když většina očních problémů způsobených alergií nepředstavuje pro váš zrak žádné nebezpečí, dokáže vám způsobit nepříjemné chvíle.

Similasan nabízí i varianty Similasan červené oči

Mezi hlavní alergeny jarní sezony, která začíná již v únoru, patří bříza a příbuzné druhy z čeledi břízovitých a bukovitých – tedy například olše, habr, líska, buk, dub nebo kaštanovník. O něco později (koncem března a začátkem dubna) se k nim mohou přidat jasan a kvetoucí jehličnany – zpočátku zejména túje, jalovec nebo smrk.

Stejně jako se dnes neumíte jednou provždy zbavit alergických onemocnění, nezbavíte se s konečnou platností asi ani alergických problémů s očima. Můžete ale vědět, jak nejlépe na ně. Svědící, oteklé, slzící a červené oči můžete zvládnout i sami.

Jednou z možností je například novinka na českém trhu – oční kapky Similasan z čisté švýcarské přírody. Oční kapky Similasan svědící oči díky vyváženému pH, které je podobné přirozeným slzám, a výtažkům z léčivých bylin světlíku a sabadily lékařské rychle a šetrně zklidňují podrážděné oči. Dokážou ulevit nejen v případě alergie na pyl, ale také na zvířecí srst, roztoče nebo nešetrnou kosmetiku.

Švýcarské oční kapky Similasan jsou vhodnou volbou pro řešení problémů s očima u dospělých i dětí

Pokud máte podobné potíže s očima a nejste si jisti, zda se jedná o alergickou reakci, nebo například unavené oči, jděte na www.similasan.cz a vyplňte jednoduchý test, který vám poradí nejvhodnější kapky pro vaši situaci.

Similasan nabízí i varianty Similasan červené oči(následkem nachlazení, chřipky a nošení kontaktních čoček) nebo Similasan unavené očipro suché, bolavé oči ze čtení, sledování televize nebo dlouhé práce s počítačem.

Oční kapky Similasan vynalezl již v roce 1980 švýcarský lékárník Armin Späni, který hledal přírodní alternativu k běžným přípravkům na oči. Díky své kvalitě se brzy rozšířily po celém Švýcarsku a dodnes jsou zde nejprodávanějšími očními kapkami. Jejich složení z nich dělá ideální volbu pro řešení problémů s očima u dospělých i dětí.

Tři varianty očních kapek Similasan

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek