Hlavní obsah

Zázračné plavky vcelku: Prodlouží postavu, schovají kila a jsou trendy!

Foto: Profimedia.cz

Foto: Profimedia.cz

Doby, kdy bikinám nemohly seriózně konkurovat, jsou ty tam. Celkové plavky už neplatí za žádnou „nouzovku“ pro případ, že jste se nestihly dostat do kondice. Už víte, které si pořídíte?

Článek

Jednodílné plavky nabízejí větší volnost pohybu a při plavání jsou nedocenitelné. Můžete namítat, že se v nich tak hezky neopálíte, jestli se ale nespolehnete jen na ně a proložíte je občas bikinami, nebude barevný rozdíl mezi trupem a zbytkem těla nijak markantní.

Přestože jsme hned na úvod zdůraznili, že celkové plavky neslouží jen jako kamufláž nadbytečných kil, spousta žen s plnější postavou je samozřejmě ocení. Na následujících řádcích vám proto poradíme, na které typy se v takovém případě vyplatí cílit. Jednodílné plavky nicméně krásně zdůrazní i štíhlou siluetu.

Sešněrováno

Stačí pár vhodně umístěných šňůrek a obyčejné plavky se promění v trendovou záležitost. Zavazování se objevuje zejména na prsou nebo bocích, další variantou jsou záda (sjeďte pohledem o kousek níž). Tento efekt navíc mohou využít i ženy s plnější postavou. Šněrování v dekoltu přitáhne pozornost na správná místa, opticky prodlouží postavu (véčka ve výstřihu jsou vždycky výhodná, velká prsa si nicméně zaslouží opatrnější přístup) a oživí plavky, které by za normálních okolností tolik nezaujaly.

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Next, 1005 Kč, a Mango 899 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Next, 1005 Kč, a H&M, 899 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): plus size plavky La Blanca, 3266 Kč, a Becca ETC, 3392 Kč, obojí prodává NordstromFoto: Archiv firmy

Netradiční khaki

Tuto barvu si s plavkami a létem spojuje málokdo, právě proto nás ale khaki tak baví. A evidentně nejen nás – tenhle odstín jde totiž neuvěřitelně na odbyt. Zvolíte klasický střih s hluboce vykrojenými zády nebo trend khaki spojíte s tím předchozím, šněrovacím?

Foto: Archiv firmy

Na foto: Calzedonia, 1099 KčFoto: Archiv firmy

Foto: Archiv firmy

Na foto: Asos, 1120 KčFoto: Archiv firmy

Vyjádřete se

Vtipný nápis na plavkách může být skvělým námětem pro konverzaci. Přiznejte, že holky chtějí někdy místo zábavy (fun) trochu toho slunce (sun), nebo že jste součástí gangu mořských pan.

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): obojí Next, 945 Kč a 1005 KčFoto: Archiv firmy

Foto: Archiv firmy

Na foto: obojí Pull & Bear, 599 KčFoto: Archiv firmy

V jednoduchosti je krása

Nebere vás žádné velké zdobení? Svezte se na vlně minimalismu. Hlavní roli tu hrají dobře propracované linie a drobné zajímavé detaily. Na střih plavek by se měly soustředit také dámy s plnější postavou, kterým dobře zpracovaná klasika bude lichotit. Spousta kusů, které jsou cílené coby plus size, se také chlubí speciálními zeštíhlujícími střihy (z řetězců můžeme jmenovat například Marks & Spencer).

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Next, 820 Kč, a H&M, 799 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firmy

Na foto: H&M, 799 KčFoto: Archiv firmy

Foto: Archiv firmy

Na foto: Calzedonia, 1699 KčFoto: Archiv firmy

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): H&M, 899 Kč, a Asos, 690 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): plus size plavky Mango Violeta, 1599 Kč, a kolekce Ashley Graham, prodává Nordstrom, 2329 KčFoto: Archiv firem

Sportu zdar

V obchodech najdete i plavky inspirované světem sportu (nikomu nemusíte říkat, že pohybu moc nedáte). Jejich poznávacím znamením jsou zipy, charakteristické střihy, barvy a v neposlední řadě i číslice. Líbí? Nám ano!

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Next, 880 Kč a 945 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Na foto: obojí H&M, 799 KčFoto: Archiv firem

Plameňáci, květiny a spol.

Nekonečně dlouho byste mohly vybírat i mezi plavkami s potisky, vzory nebo nášivkami. Jestli vás baví hravé kousky, můžete se koupat v modelech s plameňáky, tropickými motivy nebo mořskými korály. Výrazné potisky si navíc nemusejí zakazovat ani majitelky oblých tvarů – nezbytný je jen správný střih a… vaše sebedůvěra!

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Diesel, prodává Answear, 3090 Kč, a Marks & Spencer, 1299 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Tezenis, 649 Kč, a Topshop, 1200 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firem

Na foto (zleva): Next, 1105 Kč, a Simone Pérèle, prodává Le Chaton, 4880 KčFoto: Archiv firem

Foto: Archiv firmy

Na foto (zleva): plus size plavky Asos, 1140 Kč a 630 KčFoto: Archiv firmy

Máte vybráno? 

Reklama

Související témata: