Hlavní obsah

Ženy mají nový trend: Plastiku bodu G!

Foto: thinkstock

Myslíte, že vám pomůže plastika k lepšímu sexu?

17. 11. 2012

Větší vzrušivost, více vyvrcholení... To jsou prý pozitiva, proč si ženy ve světě nechávají píchat do klínů, respektive do místa, kde je bod G, injekce. Zeptali jsme se: Je to vůbec k něčemu?

Článek

Jedná se o zákrok, kdy se kolagen či jiná výplň injekcí vpraví do ženského bodu G, aby došlo k posílení a zvětšení citlivosti této oblasti (takzvané podkládání). V USA to již podstoupilo více než 2000 žen. Stojí něco takového za pokus? Opravdu se tím zlepší sexuální život?

Pro „plastiku“ bodu G a proti ní

Náklady: Okolo dvanácti tisíc korun.

Účinek: „Jsou vědci, kteří popírají existenci G bodu. Pak by taková plastika k ničemu nebyla. Určitě ale existuje část přední stěny pochvy, která je citlivá na stimulaci, ať to nazýváme jakkoli,“ říká sexuolog Luděk Daneš. A dodává: „Pokud je mi známo, na některých pracovištích aplikují do této oblasti kyselinu hyaluronovou, která toto místo zvýrazní, a ono je pak lépe stimulovatelné například penisem nebo vibrátorem. Efekt je ale stejně jen dočasný.“ Proč? Výplň se začne vstřebávat. Botox ani trvalou taky nemáte napořád…

Foto: thinkstock

Doktoři se spíše kloní k přirozenějším cestám k uspokojení, než jsou plastické operace

Vliv na milostný život: Prý několikanásobné orgasmy a obecné extáze. Informace však plynou převážně ze zahraničí. „Je pravda, že jsem ve své ordinaci zatím nepotkal ženu po takovém zákroku,“ uvádí Luděk Daneš.

Záruka: Doktorka Bat Sheva Marcus z Medical Center for Female Sexuality v New Yorku říká, že někdo rozdíl pocítí, jiný ne. Nereálná očekávání však mohou zklamat. „Obával bych se spíš negativního vlivu na ženskou sexualitu,“ myslí si sexuolog Zlatko Pastor.

Důvod zákroku: „Pokud žena není vaginálně vzrušivá, nemá takový zákrok naději na úspěch. Pokud je naopak dobře vzrušivá v oblasti G bodu, nemá zákrok žádný smysl,“ uvádí dál Luděk Daneš s tím, že se tedy převážně jedná o reklamní tahy.

Bolest: Augmentace bodu G je nebolestivý ambulantní výkon prováděný v lokální anestezii. Za 4 hodiny se můžete vrátit zpět do života. O dvanáct a víc tisíc chudší. Není třeba lepší nejdřív si zkusit zlepšit milostný život i bez lékařské pomoci? Sexuologové jsou rozhodně pro. „Trend vyplňovat dutiny a orgány různými materiály se mi vůbec nelíbí,“ uzavírá Luděk Daneš.

A jak se to líbí vám? Půjdete do toho?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.