Hlavní obsah

Zralé ženy jsou v posteli nejvášnivější

Foto: Thinkstock

Nejvášnivější milenky? To jsou ženy okolo třiceti!Foto: Thinkstock

Kdy je milování nejlepší? Okolo třiceti let! V tuhle dobu ženská vášeň okouzlí i toho největšího puritána! Můžou za to biologické hodiny? Nebo jen zralé ženy mají svůj sex-appeal na vzestupu? Ptali jsme se odborníků.

Článek

„Dnešní mladé ženy mají k sexu otevřenější vztah, jsou v posteli dravější a aktivnější než jejich starší kolegyně, ale mají svoje vyšší nároky,“ domnívá se šestatřicetiletý Robert, podle kterého mládí znamená sázku na jistotu – aspoň co se mileneckého jiskření týče. Odborníci ale s tímto tvrzením nesouhlasí, a mohou to dokázat!

Branou do říše slasti jsou třicetiny

Ženy prý postupem let stárnou, muži zrají jako víno, říká se trochu hanlivě na adresu něžnějšího pohlaví. Je to však celé trochu jinak. Výzkum publikovaný v The Journal of Sexual Medicine uvádí, že čím jsou ženy starší, tím nabývají na sexuálních kvalitách. Vědci vycházejí z výpovědí více než osmi stovek žen, které jim svěřily informace o své sexuální frekvenci, touze a spokojenosti.

Právě z těchto údajů vyplývá, že ženy nad třicet let věku lépe znají své tělo a jeho reakce, dokážou si říct o to, co se jim líbí, častěji dosahují orgasmu, snáze komunikují se svým milostným partnerem a dokážou ho uspokojit, jsou chápavější vůči mužským problémům (viz Víte, že za nefunkční erekci můžou jeho kamarádi?) a v neposlední řadě vyzařují sebevědomí, což vede ke spokojenosti s milostným životem. Ta se navíc přenáší i na muže.

„Pokud můžu porovnat sex s dvacetiletou holkou a ženou nad třicet, tak říkám, že čím zralejší milenka, tím je i zábavnější. Rádoby nevinnost, čistota a naivita některých slečen se nedá srovnávat s projevem té, která už ví, o co jde,“ říká sedmadvacetiletý Daniel, který otevřeně přiznává, že v posteli ochutnal obojí. Jinými slovy nedá na zralé ženy dopustit. (Pro ty ženy, které jsou zase na zajíčky, máme upozornění: Nesedněte jim na lep! Více zde.)

Foto: Thinkstock

Zralé ženy moc dobře vědí, co se jim a jejich partnerům líbíFoto: Thinkstock

Proč zralé ženy chtějí víc sexu?

Již sexuolog Alfred Kinsey ve své knize Sexuální chování žen z roku 1953 hlásal něco v tom smyslu, že do třiceti let se žena pouze učí sexu, po tomto věku ho skutečně prožívá. Další výzkumy, data a studie to jenom potvrzují. Jmenujme například tu uveřejněnou v magazínu Personality and Individual Differences, která popisuje, že ženy od sedmadvaceti do pětatřiceti let vynikají přemírou odvážných sexuálních fantazií, užívají si milování častěji, mají více orgasmů a nebojí se o masturbaci mluvit, natož ji provozovat.

Zkrátka mohou skoro pořád, protože jsou okolo třiceti let věku nejvzrušivější. Důvodem je údajně to, že se snižuje možnost mít děti, takže se ženy podvědomě snaží ještě na poslední chvíli „zachránit“, co se dá. Tedy aspoň tak to popisují autoři výzkumu.

Nevěra: Temná stránka náruživosti

Jásají ti nezadaní muži, kteří vyhledávají sex na jednu noc či jiná krátkodobá dobrodružství, neboť náruživá třicítka je pro ně skvělou volbou. Pokud ale mají zadaní pánové sexuchtivou vášnivku doma, měli by být ve střehu, protože v životě je vždy něco za něco. Ženy po třicítce prý mají velké sklony k nevěře, a to převážně proto, že touží po lepším společenském postavení, upozorňuje na základě dat ze 48 zemí světa David Smitt z Bradley University v Illinois. „To je přesně ten bod, kdy šance na početí začínají upadat ve větším měřítku, a je to také bod, kdy začíná vzrůstat pravděpodobnost početí dítěte s genetickou vadou či s porodním defektem,“ uvedl David Smitt pro New Scientist.

Foto: Thinkstock

Ženy si chtějí užívat a svůj sexuální život vychutnávatFoto: Thinkstock

Může za všechno doba?

Co se však týče náruživosti, motiv nehraje roli, zralé, a hlavně zkušené milenky jsou v kurzu. Možná jim u mužů nahrává i další fakt. „Přístup k sexu se v dnešní postmoderní době mění. Ženy neprovozují sex jenom kvůli mužům, nejsou pouze senzitivní křehké bytosti plnící přání svých protějšků. Přibývá žen, které si chtějí užít, sex vychutnat, prožít orgasmus,“ říká sexuolog Zlatko Pastor ve své knize Tajemství ženské sexuality. Podle něj se ženy osamostatňují, emancipují a přijímají tradiční mužské principy, což se promítá i do sexu. Tak jako tak, muži, třeste se, pokud máte ve svém okolí zralou ženu. V posteli vám vyrazí dech!

A jak prožíváte svůj milostný život vy? Jak ho hodnotíte s postupem času?

Reklama

Související témata: