Hlavní obsah

Horoskop Kozoroha na pátek 7. 10.

Foto: Prozeny.cz

Foto: Prozeny.cz

Svá rozhodnutí sice nikomu nemusíte zdůvodňovat, přesto to uděláte. Díky trigonu mezi Merkurem a Plutem naštěstí dokážete všechno podat tak, aby každý pochopil, že nic jiného dělat nemůžete.

Článek

Láska a sex

Dohled, kterému vás vystavuje miláček, by vás měl rozčilovat, ale spíš svá pobaví. Dokonce si občas řeknete, že jeho žárlivost působí jako koření, které vašemu vztahu dodává na síle a kvalitě.

Partner a rodina

Jsou věci, které se urychlit nedají. To, že potomci nechápou něco, co je vám naprosto jasné, ještě neznamená, že jim to máte vytýkat. Když je necháte volně dýchat, bude to mít lepší efekt.

Domácnost a nákupy

Můžete vyzkoušet jídlo, které jste dosud nevařily, a to ze zeleniny, která není zase tak obvyklá. Díky Luně ve svém sektoru komunikace dokážete všem vysvětlit, že je pokrm výtečný, takže ho alespoň ochutnají. Pozitivní reakci pak máte jistou.

Krása a zdraví

Na rady ohledně péče o zdraví musíte zareagovat správně. Neodmítejte je, protože by to k ničemu nevedlo. Když slíbíte, že o nich a jejich využití v praxi budete přemýšlet, naprosto to stačí. Pak se můžete rozhodnout tak, jak samy chcete.

Astrojídelníček

Symbolem lunární fáze je „Pohár“, a protože bude Měsíc v Rybách, pro které je bezpodmínečná voda, přepečlivě dodržujte pitný režim. Dojde-li k dehydrataci organismu, přeteče pověstný pohár trpělivosti v podobě rozhozeného lymfatického systému a potrvá hodně dlouho, než se zase srovná. Tak oběh lymfy hned po ránu nastartujte zázvorovým čajem. Navíc vás vnitřně prohřeje, dodá vám prospěšné vitaminy, minerály i látky regulující hladinu cukru v krvi a taky antioxidanty, které vás ochrání před škodlivinami zvenčí. Posnídejte ovesnou kaši politou šťávou z rakytníku řešetlákového. Tato kombinace zajistí přísun betaglukanů a vitaminu C, což posílí imunitu. Jelikož Měsíc roste, a to vždy hrozí tvorby otoků, celé dopoledne jezte zelené hroznové víno, které zamezí zadržování vody v tkáních, a ještě snězte hrst konopných semínek, neb jsou zdrojem látek zlepšujících metabolismus a takových, které zvyšují odolnost organismu vůči podzimní únavě.

K obědu si dejte jídlo z houby shiitake. Má protivirové, a dokonce protisklerotické účinky, posiluje plíce i slezinu, reguluje hladinu cukru v krvi a ještě utužuje imunitu, proto se jí právem přezdívá „královna hub“. Na odpoledne si připravte ovocný salát, ve kterém budou převažovat kiwi a meloun, k večeři zvolte vývar z kořenové zeleniny s drobením. Zajímavost na závěr: podle tibetské lunární astrologie se noční fáze Měsíce nazývá „svatý grál“ a traduje se, že z dětí počatých během této „tithi“ vyrostou hrdí jedinci s vysokým etickým kodexem. Nikdy ze zištnosti neporuší morální zásady.

Reklama

Související témata: