Hlavní obsah

Tři zásadní rady pro dobré manželství

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Manželstvím si vztah nepojistíte

Je krásné slíbit si věrnost a lásku až za hrob, zkrátka dokud nás smrt nerozdělí. Jenže kde jsou skutky? Navlečením prstýnku vztah rozhodně není „v suchu".

Článek

Muž musí být neustále překvapován, ve střehu a v pohotovosti, aby fungoval tak, jak má. Jakmile se nechá usnout na vavřínech, znudí se a to je pro něj ta pravá chvíle pro vymýšlení akcí, od nichž očekává zvednutí adrenalinu. Chlap je zkrátka takové „výmyslo", které nesmí zahálet. V praxi to znamená, že byste mu vy jakožto milují žena měla servírovat byť i malá překvapení, aby věděl, jak jste originální, výjimečná a neotřelá. A tím i pro něj nepostradatelná. Nejedná se o překvapení typu koupě terária s hady, přestavby ložnice nebo pozitivního těhotenského testu. Jde o občasné chování, jež je pro vás netypické, které ho udrží v pohotovosti.

Rada číslo 1

Nedělejte stále dokola to, co vždycky.Uveďme si velmi jednoduchý příklad na jídle: Váš manžel bude den co den ve stejnou hodinu jíst k obědu vepřový steak s bramborami. I když je to jeho nejoblíbenější jídlo, nastane den, kdy se ho přejí, náhle o ně ztratí zájem. Už zná chuť, která bude následovat, když vloží sousto do úst. A ještě ta samá hodina podávání oběda... Jednotvárné, stereotypní, nudně zaběhnuté, myslí si.

Co když ale oběd uvaříte o hodinu později a ještě se budete u stolu potutelně usmívat? Co když steak nahradíte něčím výjimečným, třeba receptem vonícím po exotice? Který muž by si nevšiml, že je „něco" jinak? Který by nespekuloval, co vězí za vaším spokojeným úsměvem, když se obyčejně mračíte? A proč se vůbec obědvá později?

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Uvařte mu exotickou večeři

Rada číslo 2

Nenechte se vyprovokovat.Život muže je protkán provokacemi, kterých v běžném dni zažije bezpočet. Muž si dobírá osoby ve svém okolí, chce, aby mu kolegové trošku záviděli jeho kariérní postup, nové auto, partnerku. Naťukává své kolegy, sousedy, obchodní partnery poznámkami a čeká, jak budou reagovat, aby si vychutnal jejich rozpaky. Je jasné, že když tuto hru úspěšně provádí, kde se dá, tak ji bude zkoušet i doma.

Může se před vámi natřásat, že Milena z účtárny ho doslova hltá pohledem, ne-li tajně miluje, a jeho maminka vaří ty nejúžasnější meruňkové knedlíky, které nikdo jiný tak neudělá. Vysvětlení pod čarou: Muž zkoumá, kam až může zajít, hledá cestu, kudy vás dostat tam, kam chce on. Jakmile začnete shánět recept u tchyně a dělat žárlivé scény kvůli Mileně, která mimochodem určitě nemá ani tušení, že by někoho takového milovala, má váš provokatér vyhráno - ukázala jste se jako snadná kořist, kterou mu nikdo nevezme.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Nenechte se vytočit

Rada číslo 3

Ukažte mu své hranice a sebedůvěru.Dalo by se říct, že atraktivita pro druhé pohlaví jde ruku v ruce se sebevědomím. Důvěra v sebe sama je něco, co vám může muž ukrást, a proto musíte být ve střehu. Je jasné, že když mu budete v jednom kuse brečet na rameni, jaký máte hrozný osud, smůlu, že se vám kolegyně v práci posmívají, nevěříte si, protože víte, jak je k vám svět nespravedlivý, muž vycítí vaši odevzdanost a slabá místa. Proč by usiloval o někoho, kdo je sám pro sebe ztracený? Nic by tím nezískal.

Bojovnost a schopnost nedat nikomu nic zadarmo ukazují, že žena není vázána povinností být muži po ruce v momentě, kdy si on vzpomene. Má svoji hrdost, sebevědomí a tím i body k dobru. Umí se poprat o to, na čem jí záleží.

Nikdy není pozdě začít se chovat důstojně s vlastnostmi mazané lišky. Heslo zní: Kořením vztahu je i každá (malá) změna, s ní budete dokonalá žena! Ale jelikož je muž tvor nevyzpytatelný, nelze zaručit, že v rámci prevence nebude potřeba ho věšet v případě nouze za nohy (v tom lepším případě) do průvanu, aby nemyslel na hlouposti...

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek