Hlavní obsah

Až 8 měsíců ochrany: Jak funguje obojek Foresto?

Foto: Bayer

Klíšťata na svoji oběť čekají na konci trávy, nejlépe v neudržovaném travním porostu zastíněném stromy

Chcete své domácí mazlíčky kočky a psy ochránit před klíšťaty a blechami? Pak je naším tipem obojek Foresto. Má repelentní účinek, tedy odpuzuje parazity, takže se ani nepřisají. Díky akaracidnímu/smrtícímu účinku navíc parazit, který se dostane do kontaktu se zvířetem, které má tento obojek, uhyne.

Článek

Obojek Foresto po dobu až 8 měsíců odpuzuje a hubí klíšťata a jejich larvy a nymfy. Působí také proti dospělým blechám ve všech jejich vývojových stádiích. U psů navíc účinkuje proti všenkám a byla prokázána účinnost také proti svrabu.

Odpuzuje a hubí parazity

Jako jediný svého druhu působí obojek Foresto repelentně proti klíšťatům (míněn prokázaný farmaceutický repelentní efekt).

Jedna z obsažených účinných látek způsobí tzv. hot foot efekt neboli pocit horkých nohou, který parazitovi nedovoluje zůstat na srsti či kůži zvířete, proto se snaží co nejrychleji opustit takto ošetřené zvíře. Účinné látky postupně napadají nervový systém škůdce, paralyzují ho, takže není schopen proniknout do kůže zvířete a sát krev. Tím, že už se nepřisaje, nemůže tak dojít k přenosu některého ze závažných infekčních onemocnění. Vzhledem k tomu, že klíště bylo v kontaktu s účinnou látkou obsaženou v obojku Foresto, umírá.

Ochrana i pro mláďata

Díky účinným látkám je zároveň bezpečný i pro štěňata od ukončených 7 týdnů věku a koťata od ukončených 10 týdnů věku. Obojek je voděodolný a lze jej zakoupit ve dvou velikostech – pro kočky a malé psy (do 8 kg hmotnosti) a pro větší psy (nad 8 kg). Obojek je zcela bez zápachu.

Myslete na své kočky a psy a podívejte se na video, které vám chceme doporučit!

Ve videu se dozvíte, jak chránit vaše mazlíčky před blechami a klíšťaty pomocí obojku Foresto. Další informace naleznete na www.foresto.cz

Myslete na své kočky a psy a podívejte se na video, které vám chceme doporučit!

Obojky řady Foresto jsou veterinární léčivé přípravky. Čtěte pečlivě příbalovou informaci.

Pozor, ať vám neunikne!

Zapojte se do aktuální soutěže s Foresto a vyhrajte krásné ceny! Zkuste své štěstí! Se značkou Foresto můžete v soutěži získat osobní automobil MINI Cooper Countryman, což je hlavní výhra. Také se každý den hraje o voucher v hodnotě 6 000 Kč na víkendový pobyt od společnosti Čedok a.s. Tak se zapojte, třeba vyhrajete právě vy!

Soutěž s Foresto trvá od 1. 3. do 30. 4. 2020 a podrobná pravidla najdete na https://www.soutezforesto.cz/

Pokud jste svědomitě zakoupili Foresto obojky ještě dříve (od 1. 1. 2020), pak je možné registrovat účtenku také. Nezáleží, kde jste obojky koupili – v lékárně, na webu, ve zverimexu či u veterináře. Všechny účetní doklady je možné registrovat. Pro případné dotazy se podívejte do sekce FAQ na https://www.soutezforesto.cz/

Foto: Renocar Čestlice

Vyhrajte automobil MINI Cooper Countryman

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek