Hlavní obsah

Češi a sexuální život: Více análního milování, méně nevěr!

Foto: Thinkstock

Odhalte s námi sexuální trendy v českých ložnicích

Sexuální průzkum! Co všechno o Češích odhalil? Kdy zahajují sexuální život, jak dlouho se prvně milují, jak moc nebo málo jsou si manželé věrní a v čem se v posteli nejvíc experimentuje?

Článek

Říkáte si, kam ten svět spěje? Mladí začínají se sexem brzy, spontánnost a neuváženost je cítit na každém kroku, sexualita už dávno přestala být tabu. Tak špatné to ale zase nebude! Tedy aspoň v něčem…

Kdy začíná sexuální život?

Další z průzkumu sexuálního chování Čechů, jehož výsledky byly zveřejněny začátkem září, odhalil, že mladí lidé začínají provozovat první nekoitální aktivity v 17 letech, přičemž naplno zahajují sexuální život v průměru kolem osmnácti let. To je dobrá zpráva. Nicméně studie, které proběhly v České republice za posledních 20 let, zároveň prokazují, že přes 8 % dívek a až 12 % chlapců mělo první pohlavní styk již před 15. rokem života.

To, co vás možná překvapí, je nárůst pokusů s experimentováním, což se týká převážně análního sexu, s nímž má osobní zkušenost každá pátá žena České republiky. Patříte k nim taky?

Nevěra? Už se o ní tolik nemluví!

Za posledních patnáct let došlo k mírnému poklesu mimomanželských sexuálních styků. V roce 1998 se k nějakému tomu hříšku přiznala polovina vdaných žen a dvě třetiny ženatých mužů, o deset let později se k nevěře doznalo už jen 34 % žen a 55 % mužů.

Foto: Thinkstock

Jste se svým sexuálním životem spokojení? Vždy je co vylepšovat, co říkáte...?

Nepříznivou zprávou však je, že si lidé myslí, že jim ochranu před pohlavními chorobami zajistí ona věrnost druhému, přičemž ani neznají celou partnerovu sexuální historii. A používání kondomu? Alarmující! Dnešní páry ho jako způsob ochrany používají čím dál méně! Například v roce 2008 s ním souložilo pouze 14 % žen!

Pohlavní choroby. Přestali jsme se bát?

Na tomto čísle je vidět, že současné ženy zdraví moc nezajímá, spíš se snaží chránit před otěhotněním než pohlavní chorobou, a tak spoléhají na antikoncepční pilulky a hormonální antikoncepci. Netřeba připomínat, že je to špatně.

Vzhledem k vysoké promiskuitě české populace v kombinaci s nepoužíváním kondomu tu máme dost velkou hrozbu v podobě smrtelných pohlavních chorob v čele s AIDS, jehož příznaky se mohou projevit až 15 let po kontaktu s virem, a dalších závažných nemocí typu kapavka a chlamydie, jíž trpí téměř 15 % sexuálně aktivních žen. Taktéž počet nakažených syfilidou coby jednou z nejnebezpečnějších pohlavních chorob za poslední roky stoupá, o HPV neboli lidském papilomaviru nemluvě. Ročně kvůli němu umírá 400 žen. Myslíte, že vás něco takového potkat nemůže?

HPV, i zdánlivé maličkosti ohrožují!

Riziko infekce u posledního jmenovaného zvyšují i nekoitální praktiky jako tření kůže o kůži, změna sexuálního partnera, který již aktivně sexuálně žije, a dokonce i kouření. Uvádí se, že u kuřaček dojde k rozvoji rakoviny děložního čípku až dvakrát častěji než u nekuřaček. Mezi rizikové faktory patří i zahájení pohlavního života před 15. rokem věku a vyšší četnost těhotenství (myšleno tři a více).

Podtrženo a sečteno, trendy v sexuálním chování nejsou nikterak růžové. Proto chraňte své zdraví, posilujte imunitu vyváženou stravou a fyzickou aktivitou, používejte prezervativ a pravidelně podstupujte testy na pohlavní choroby. Neznamená totiž, že když jste vy věrni svému partnerovi, dá se totéž říci i o něm. Sázet na štěstí se v takových případech opravdu nevyplácí.

A jak to máte s těmito milostnými záležitostmi vy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.