Hlavní obsah

Dům, kde se bydlí v kuchyni. A koupelny jim můžete závidět

Foto: Abitare

Kuchyň s jídelnou je největší místností v domě

Pro maminku velká šatna, pro tatínka pohodlná postel, pro děti pódium na spaní i hraní… při rekonstrukci starého domu architekt myslel na každého z rodiny. A výsledek? Spokojení majitelé a interiér, který musí okouzlit snad každého!

Článek

Nikoli obývací pokoj, ale kuchyně propojená s jídelnou jsou centrální částí tohoto domu. Důvody jsou minimálně tři: jde o největší místnost v domě, rozběhané rodině vyhovuje sejít se večer právě zde a právě tudy se prochází na zahradu. Protože jde o starý dům i zahradu, zdobí ji nikoli čerstvě zasazené půlmetrové túje jako v satelitních městečkách, ale krásné vzrostlé stromy. Chrání soukromí majitelů a pohled na ně je krásný, tak proč si ho nedopřát co nejčastěji?

Spíže jsou opět in!

Kuchyňská linka, u níž sáhli majitelé po dvířkách z červeného skla a doplnila je pracovní deska z corianu, dostala tvar ostrůvku. V tomto velkém prostoru je ideální. Je příjemné, když ten, kdo vaří, vidí, co se děje kolem něj a může si s ostatními povídat. V ostrůvku je umístěné mycí centrum, tedy dřez a myčka, a kolem zbývá dostatečně velká pracovní plocha. Při přípravě studené večeře tak není třeba stát ani minutu k rodině zády.

Foto: Abitare

Linka dostala podobu ostrůvku, je v něm umístěno mycí centrum

Část při stěně je určená pro teplou kuchyň – zcela vlevo se nacházejí nad sebou umístěné trouby, varná deska s digestoří a vpravo končí sestava kombinovanou chladničkou s mrazničkou . Zbytek tvoří skříňky a zásuvka na kuchyňské potřeby a potraviny. Zdá se vám jich málo? Další nejsou třeba. „Schody a dveře vpravo totiž vedou do klasické spižírny, která nabízí ideální podmínky na skladování potravin, vešla se sem i další mraznička s chladničkou. Majitelé tak nedostatkem úložných prostorů rozhodně netrpí,“ říká Barbora Kocourková ze studia Abitare, které dům zařizovalo. Jde přitom o kombinace standardně prodávaného nábytku a věcí dělaných na zakázku.

Foto: Abitare

Závěsný skleník pojme nejen rodinný porcelán

Na kuchyňskou část navazuje jídelna, které dominuje stůl pro šest osob v provedení wenge. S ním je sladěn i skleník zavěšený na stěně, který má korpus ze stejného materiálu, dvířka tvoří mléčné sklo. Židle barevně ladí s kuchyní.

Cestou do patra

Pod schodištěm do prvního patra zbylo místo na velkou knihovnu. Aby se využil každý centimetr, byla vyrobena na míru. Stačí jen vyndat knihu a odnést si ji do patra, kde se nacházejí ložnice a dětský pokoj.

Foto: Abitare

Pod schody se vešla na míru vyrobená knihovna

Ložnice majitelů je zařízena v minimalistickém stylu. Pod šikmou střechou stojí postel s vysokým čalouněným čelem, tento typ je nyní opět v módě. Za ni se vešly police a zavírací skříňka, které nahrazují noční stolek. Na míru vyrobené skříně vyplnily jednu z bočních stěn.

Foto: Abitare

Postele s vysokým čalouněným čelem jsou v módě

Zdá se vám to pro dva lidi málo? „Na ložnici navazuje šatna o velikosti zhruba deset metrů čtverečních, kde vznikl dostatek úložných prostorů jak pro dva dospělé, tak pro děti. Navíc další skřínky se nacházejí v koupelnách,“ vysvětluje Barbora Kocourková.

Foto: Abitare

Koupelnu rodičů zdobí vana umístěná do prostoru

Ano, v koupelnách, nikoli koupelně. Jak „dospělácká“, tak dětská ložnice mají k dispozici vlastní. První zaujme krásou a elegancí. Dominantním prvkem je v ní vana umístěná v prostoru, ideální pro relaxaci nejen během dlouhých podzimních a zimních večerů. Pro rychlou každodenní hygienu se v rohu nachází sprchový kout, zařízení doplňuje toaleta s bidetem.

Foto: Abitare

Koupelna je plnohodnotně vybavena, nechybějí v ní tak potřebné úložné prostory

Stěnu vedle okna pak vyplnila dvě samostatná umyvadla osazená na skleněné desce. Pod ní se vešly tři skříňky s dvířky z běleného dubu.

Foto: Abitare

Vedle ložnice mají majitelé k dispozici šatnu

Foto: Abitare

Šatna měří přes deset metrů a vejde se sem oblečení rodičů i dětí

Od malička na pódiu

Dětskému pokoji vládne pódium. Zabírá skoro jednu polovinu místnosti pod šikmou střechou. Uprostřed je umístěna matrace, čímž vniklo netradiční a zajímavé lůžko. Byly by jím vaše děti nadšené? V tomto domě však jde, jak přiznává Barbora Kocourková, o dočasné řešení: „Až potomek povyroste, dostane samozřejmě klasické lůžko odpovídající nárokům na zdravé spaní. Postel bude čelem umístěna u protější stěny, kde se nyní nacházejí police a skříňky na hračky. Oblečení je uloženo v šatně.“

Foto: Abitare

Velkou část dětského pokoje zabralo pódium, nyní slouží na spaní, brzy bude na hraní

Dětská koupelna je také zařízena vanou, tentokrát instalovanou ke stěně. Vedle vany se nachází velká odkládací plocha nejen na kosmetické přípravky, ale i na hračky, které mají děti při koupeli tak rády.

Foto: Abitare

Také do dětské koupelny se vešla šikovně zasazená vana a zásuvky nabízejí další úložný prostor

Další úložné místo nabízejí zásuvky pod umyvadlem a také kontejner na kolečkách. Ten má však ještě jedno využití – protože se dá zabrzdit, není problém na něj postavit dítě, když ho utíráte nebo mu rozčesáváte mokré vlasy, a nemusíte se tak k němu shýbat.

Foto: Abitare

Na dům navazuje stará zahrada se vzrostlými stromy

Pódium, knihovna, nebo šatna? Který ze zajímavých prvků v tomto domě by se nejvíc hodil vám?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.