Hlavní obsah

Hořčík dá sbohem napětí a křečím

Hořčík pomůže od stresu a napětí

Chce po vás šéf výkon na 150 procent a v šibeničních termínech? Žijete v neustálém poklusu a nic vlastně nestíháte?

Článek

Chvíli jste doufali, že je to jen dočasné. Ale mezitím se přemíra napětí, stres a honba za vyššími výkony staly součástí vašeho životního stylu. Na aktivní odpočinek a relaxaci moc času nezbývá a najdete-li si jej, zjistíte, že ani tak nejste schopni se uvolnit. Cítíte neustálé vnitřní napětí a tlak.

Při sportu se cítíte zatuhle a křečovitě. Křeče vás mohou začít i budit ze spánku, zejména v brzkých ranních hodinách. Ráno pak cítíte nevyspání a téměř stejnou únavu jako večer předtím. Tělo, které má nedostatek potřebného odpočinku, postupně strádá. Váš výkon je čím dál slabší, pozornost nižší, zato stresu a napětí přibývá. Takový začarovaný kruh může pomoci prolomit hořčík.

Tento minerál zajišťuje přenos nervových a svalových vzruchů a jeho dostatek snižuje výskyt depresí, závratí a svalových slabostí. Na uvolnění křečí jej mohou používat i těhotné ženy. Nepřítelem hořčíku jsou také alkohol a tuk. Konzumujete-li tedy navíc i větší množství alkoholu nebo si libujete v tučné stravě, může i tohle být příčina vaší nervozity a častého výskytu křečí.

Potřebný hořčík můžete tělu doplnit pomocí potravin na něj bohatých. Patří k nim zejména mléčné výrobky, ryby a mořští živočichové, maso, některé druhy ovoce (banány, meruňky, jablka, avokádo) a zeleniny (listová zelenina, česnek), ořechy nebo sója. Při dlouhodobě přetrvávajícím nedostatku je pak vhodné sáhnout k doplňkům stravy.

Vitamin B6 – další vzpruha pro nervy

Doplňky stravy s obsahem hořčíku mají tu výhodu, že často obsahují i další účinné látky, které působení a vstřebání hořčíku podpoří. Zvláště vhodný je vitamin B6 (pyridoxin), kterému se také říká „vitamin na nervy“. Jeho dostatek působí proti křečím i bolestem hlavy, navíc je prospěšný pro zdraví kůže, růst buněk, tvorbu červených krvinek a normální funkci nervové soustavy i mozku.

S jeho nedostatkem pak zřejmě souvisí i vznik jedné z nejnovějších chorob postihující zejména lidi, kteří pracují s počítačem, takzvaného syndromu karpálního tunelu. Tomuto syndromu se lidově říká „myší nemoc“ a projevuje se onemocněním nervů dominantní ruky, která pracuje s počítačovou myší.

Jak hořčík, tak i vitamin B6 najdete v šumivém přípravku Revital Hořčík + B6. Připravíte z něj nápoj příjemné grepové chuti, který vám uleví od křečí, pomůže s uvolněním a umožní zaslouženou relaxaci.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.