Článek
Paruka nebo různé příčesky nejsou v dnešní době ničím neobvyklým. „Paruku nemusejí nutně nosit jen ti, komu vypadaly vlasy po chemoterapiích. Dámy je často volí proto, že jsou díky ní rychleji upravené. Vlasy z umělého vlákna jsou navíc méně náročné na údržbu a poskytují rychlou a efektivní proměnu,“ říká paní Lorenzová z pražského obchodu Svět paruk - Eva Charouzová. Takové paruky ze syntetického vlákna stačí vyndat z krabičky, lehce protřepat, nasadit a doupravit. Před nasazením je ovšem nutné vlastní vlasy zachytit speciální síťkou nebo gumičkou.
Letí mikáda a rozcuchy
Pokud byste chtěli paruku nosit každý den, vydržela by vám zhruba rok. Cena těch z umělého vlákna se pohybuje mezi 1500 až 7000 korunami a něco zaplatíte i za speciální přípravky na jejich údržbu. Potřebovat totiž budete jak šampony a kondicionéry, tak i třeba jiný hřeben, jehož ostny jsou od sebe dále, než je u hřebenů běžné.
Jeden čas se prý hodně prodával střih „na ježka“, dnes si zákaznice nejčastěji vybírají mikáda, rozcuchy nebo moderní „podkovy“, kdy jsou vlasy delší vpředu u obličeje a kratší vzadu. Samozřejmě platí rovnice, že čím módnější střih, tím je paruka dražší.
O poznání nákladnější jsou pak paruky z pravých vlasů, jejichž cena se může vyšplhat třeba i k 27 tisícům za účes s dlouhými blonďatými vlasy! Jistou náplastí na bolavou peněženku případné majitelky může být fakt, že se s nimi dá nakládat stejně, jako by byly vlastní – tedy barvit, stříhat, kulmovat či žehlit. To s umělým vláknem nelze!
Eliška vyzkoušela hned několik barev!
Střídat jednotlivé paruky byla svým způsobem zábava. Nikdy totiž předem nevíte, co z jakého střihu nakonec „vyleze“ a jak to s výrazem obličeje zamává. Tu nám Eliška připomínala televizní hlasatelku, jindy zase neústupnou právničku…
A v kterém z modelů se nejvíce líbí vám? Jaká barva jí podle vás nejvíce sedí? Podívejte se na fotky a podělte se o svůj názor v diskusi pod článkem!