Hlavní obsah

Dobrá kamarádka, nebo zmije?

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Je vaše přátelství opravdové?

17. 10. 2008

Když vás něco naštve, jistě oceníte, že se se svými problémy můžete někomu svěřit. My ženy na takové situace máme nejlepší kamarádku. Někdy se z ní ale může vyklubat něco, po čem rozhodně netoužíme. Otevřete oči a pozorně čtěte.

Článek

Každá žena má kolem sebe mnoho známých, přátel a kamarádek. Vy určitě také. Ale která je opravdu ta nejlepší?

Dvě nejlepší kamarádky si neustále mají co říci. Tráví spolu velké množství času při nakupování a u kávy, nebo spolu dokáží protelefonovat celý večer. Mají stejné zájmy, vkus a nepřeberné množství témat k rozhovoru.

My jsme pro vás rozdělili kamarádky do třech základních kategorií. Sama jistě poznáte, do jaké skupiny patří ta vaše. Opravdová přítelkyně, egocentrička, nebo žárlivka?

Opravdová přítelkyně

Získat opravdovou kamarádku je srovnatelné s výhrou v loterii. Tento druh přátelství se většinou formuje od mládí, někdy i od dětství. Mohly jste spolu chodit do školky, na základní školu nebo i na střední. Tím, že se dlouho znáte, o sobě víte skoro vše. Prožívaly jste spolu život od prvních lásek a polibků po největší trapasy. Nejlepší kamarádka se podělí o svá tajemství. Když navíc toto přátelství přežije čas odloučení, který nastává například po ukončení školní docházky, stane se z něho většinou to opravdové na celý život.

„S mojí nejlepší kamarádkou jsme chodily do stejné třídy na základní školu. Ve škole jsme seděly ve stejné lavici a po škole jsme naháněly kluky nebo jsme doma drbaly spolužačky. Dnes už máme obě partnery, ale stále se vídáme a vzpomínáme na školní léta. Můžeme si navzájem svěřit vše, důvěřujeme si a víme, že by jedna druhou nezradila," vypráví o svém kamarádství jednadvacetiletá Kamila.

Upřímně poradí

Nejlepší přítelkyni ale nemusíte mít jen z dětství. Nejlepší kamarádku můžete potkat v práci, baru, tělocvičně, zkrátka kdekoliv. Skutečně dobrá kamarádka se dokáže vcítit do vašich pocitů, vyslechne vás a upřímně poradí. Vždy když máte trable nebo se potřebujete svěřit s tajemstvím, můžete se na ni spolehnout. Víte, že ona by vás nezradila.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

S kamarádkou se dělíte i o tajemství

Ve společnosti mužů se ženy často nechovají úplně přirozeně, zastírají své špatné stránky, chtějí se ukázat v tom nejlepším světle. S kamarádkou si nemusíte na nic hrát. Navzájem se dobře znáte, můžete být sama sebou i se svými nedostatky.

„Jen s mojí nejlepší kamarádkou probíráme naše slabé stránky. Ona ví o mých a já zase o jejích neřestech. Partnerovi bych se nesvěřovala, že mám problémy s menstruací, rozšířené póry nebo celulitidu. Nepochopil by to, je to zkrátka chlap," krčí rameny pětadvacetiletá Radka.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek