Hlavní obsah

Jak se zrodila hvězda stepu

Foto: lordofthedance.com

Lord of the Dance je velkolepá show

„Chci tancovat jako Michael Flatley!“ vykřikoval ještě coby mlaďoučký capart Ciaran Connolly. Bláhový sen? Ne tak úplně! Tvrdě makal, před deseti lety se přestěhoval do Irska, připojil se ke skupině Lord of the Dance a dnes tančí hlavní roli pána tance. Seznamte se s novým králem stepu!

Článek

Ve svých 29 letech už několikrát objel celý svět a vestoje mu tleskaly tisíce lidí. Řeč je o Ciaranu Connollym, jednom z nejlepších světových stepařů současnosti. A kde že se taková hvězda irského tance vůbec zrodila? Přestože v něm po rodičích koluje irská krev, překvapivě pochází z Nového Zélandu!

„Mamka byla tanečnice a na Novém Zélandu měla vlastní taneční školu,“ vzpomíná stepař v rozhovoru pro americké The Daily Times, „takže to byla vlastně ona, kdo mě a mých šest sourozenců odmalička trénoval. Vždycky s úsměvem říká, že jsem tančil ještě dřív, než jsem se naučil chodit!“

V roce 1992 celá rodina navštívila Irsko, z čehož se následně stala každoroční tradice. Evropskou zimu trávila na jižní polokouli, na evropské léto, kdy je na Novém Zélandu naopak zima, se přesouvala do Galway na východě Irska. „Poté, kdy jsem v roce 1998 v Irsku předváděl svou malou show, a také po tom, co jsem vyhrál několik soutěží, všimli si mě producenti z Lord of the Dance a nabídli mi spolupráci.“ A tak se v osmnácti letech stal Ciaran součástí světoznámé taneční show.

Během následujících deseti let se vypracoval z běžného tanečníka ve sboru až na hlavní postavu. „Jsem rád za tuhle zkušenost,“ přiznává stepař Connolly, „v Lord of the Dance si všichni navzájem pomáhají a ostřílení tanečníci si berou pod křídla mladé zelenáče. To byl i můj případ.“

Přestože část sboru jsou vlastně ještě teenageři, od všech se vyžaduje profesionální přístup, dodržování termínů zkoušek a udržování se v patřičné kondici. „Pamatuju si, když jsem se po dlouhé taneční šňůře poprvé vrátil domů na Nový Zéland. Automaticky jsem si po sobě uklízel všechny věci, sám jsem si vypral a tak. Mamka se na mě podívala a řekla: ,Proboha čí je tohle dítě? Známe se odněkud?' Zkrátka jsem se díky show naučil starat sám o sebe.“

Po celém světě cestují i Ciaronovi sourozenci. Mezi členy skupiny Lord of the Dance najdete i jeho bratra a sestru. Na pokoji je prý vždy se svým bratrem.

A kde se mu vystupuje nejlépe? „Nejradši mám New Orleans a Prahu,“ usmívá se Connolly. „Vtipné je, že vlastně nevím proč. Cítím se v nich vždycky skvěle a dokonale si tam odpočinu. Je to tou atmosférou, architekturou a přátelskými lidmi.“

Dobrá zpráva je, že do České republiky přijede Ciaran s celou skupinou Lord of the Dance už v březnu. Chystají vystoupení v Brně, Pardubicích, Karlových Varech, Praze, Liberci, Českých Budějovicích a Ostravě. Více se dozvíte ZDE!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.