Hlavní obsah

Termoprádlo může být i sexy

Foto: USA PRO

I v termoprádle se můžete cítit přitažlivě

Teploty hluboko pod nulou, sníh a vítr... to je ten správný čas pro pořádné termoprádlo. Věřte, že vás nejen zahřeje, ale díky moderním trendům v něm budete opravdu sexy!

Článek

Pojďme ale nejdříve k jeho funkcím...

Termoregulační efekt

Termoprádlo je vyrobeno z polypropylenových vláken, která v žádném případě nevyvolávají alergické reakce a jsou imunní vůči plísním a bakteriím. Lidská pokožka obecně tato vlákna velmi dobře snáší. Kvalitní termoprádlo nenasakuje vodu, je velmi lehké a přitom pevné, zachovává si stálou barevnost a zmírňuje nepříjemné pocity vlhka a nepohody.

Termoprádlo se nosí vrstvené, kdy každá z vrstev má svoji specifickou strukturu a na ni navazující funkci. Vlastnosti jednotlivých vrstev se navzájem doplňují a tvoří komplexní celek. Veškeré účinky termoprádla proto zničí proložení jakýmkoli jiným materiálem, třeba i přírodní bavlnou. Do první vrstvy patří materiály, které mají nejlepší odvod potu a udržují pokožku v suchu, nestudí. Druhou a další vrstvy tvoří materiály, které propouští vlhkost a zároveň zahřejí.

Od hlavy až k patě

Termoprádlo ale dnes už není jen o funkci. Je i o kráse! Renomované značky, které tento druh prádla vyrábějí, jdou s dobou a dodržují estetická pravidla a normy. A nejde jen o spodní vrstvy. Do termoprádla se můžete obléci od hlavy až k patě. Od podprsenek a kalhotek přes punčocháče, legíny, topy, mikiny, svetry a doplňky typu rukavic a čepic.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Termoprádlo vás chrání před vlhkem a chladem

Nutná údržba

  • Vždy si pozorně přečtěte etiketu se symboly údržby všitou do výrobku a tyto pokyny striktně dodržujte.
  • Perte v pračce ve vodě teplé max. 40 °C.
  • Nepoužívejte avivážní prostředky, mohou způsobit snížení kapilárního výkonu vlákna.
  • Výrobky perte naruby. Zipy, zkracovače nebo plastické nášivky mohou způsobit zatržení látky.
  • Výrobky můžete v pračce ždímat, ale nesmíte je v ní sušit.
  • Termoprádlo rozhodně nežehlete!
  • Oblečení z termomateriálů si zachovává stálou barevnost, proto je nelze zaprat nebo jimi obarvit jiné prádlo.
  • Můžete je prát i v ruce, lehce vyždímat, termoprádlo velmi rychle schne.

Estetické a funkční

Mráz velí - kupte si stylový kousek! Pro inspiraci zajděte k renomovaným sportovním značkám Adidas, Nike, Reebok, Puma nebo Sportalm. Ženám určitě zalichotí značka USA PRO, jejíž řada nabízí termoprádlo v nestandardních, avšak přitažlivých barevných kombinacích, které se neomezují jen na tradiční černou, šedou a modrou, ale v kolekci převládá třeba sytě růžová. Tradičním výrobcem termoprádla zůstává nadále Moira, z českých cenově dostupných značek pak vede Litex nebo Jitex Písek.

Termoprádlo přináší pohodlí! Ověřte si jeho funkčnost sama na sobě. Uvidíte, že nebudete zklamaná!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.