Hlavní obsah

Jsem těhotná, nebo nejsem?

Foto: GLYNN BROTHERS CHEMICALS Prague

Naplánujte si své těhotenství včas. A navíc přesně a detailně!

Základní otázka, kterou si při aktivním plánování potomka položí každá žena, která na svém těle pozoruje odlišnosti i v těch nejmenších detailech. Prvním příznakem těhotenství bývá absence očekávané menstruace a prvním pomocníkem při jeho určení je těhotenský test.

Článek

Nekonečné chvíle očekávání, netrpělivosti a následné radosti z pozitivního těhotenského testu si jistě vybaví všechny ženy, které si již na plný úvazek užívají mateřských povinností. Dva vytoužené proužky na těhotenském testu sice znamenají první potvrzení začátku nového života, ovšem s návštěvou gynekologa byste měla ještě počkat.

Plánujete založení rodiny? Už žádné počítání!

Běžné těhotenské testy prostřednictvím jednoduchých symbolů ukáží, zda jste či nejste těhotná. Mnoho žen se po pozitivním výsledku okamžitě objednává na gynekologické vyšetření, kde je ve většině případů čeká nepříliš potěšující zpráva. Lékař na ultrazvuku ještě nic nevidí a objedná vás na pozdější termín. Jestliže v ruce držíte pozitivní test, vydržte, lékaři zatím nevolejte a k datu očekávané menstruace připočtěte 14 dní. Pro všechny ženy, které nikdy neměly v lásce matematiku, a také pro všechny, jež v citovém rozpoložení nechtějí řešit nejdůležitější rovnici svého života, je na trhu k dostání nový těhotenský test Clearblue Digital. Při datování je stejně přesný jako ultrazvukové vyšetření. Vedle potvrzení těhotenství zobrazí i počet týdnů od početí.

Jak to funguje v praxi

Těhotenský test Clearblue Digital můžete použít v kteroukoliv denní dobu. Pokud ovšem testování provádíte již před dnem očekávané menstruace, použijte první ranní moč daného dne. Ta se při testování a navíc s ohledem na co nejpřesnější výsledky obecně doporučuje.

Samotné testování lze provádět buď v proudu moči po dobu pěti vteřin, nebo v jejím vzorku po dobu dvaceti vteřin, na který můžete využít například zkumavku nebo jakoukoli čistou a suchou nádobu. Posléze můžete na tyčinku opět nasadit kryt a položit ji na rovnou plochu. Probíhající test bude signalizovat ikona přesýpacích hodin. Do tří minut se na displeji zobrazí výsledek, přičemž jako první se objeví potvrzení těhotenství v podobě symbolu znaménka plus a následně i počet týdnů, před kolika došlo k početí.

Test Clearblue Digital zjišťuje přítomnost těhotenského hormonu hCG s přesností na více než 99 % a počet týdnů od početí s přesností 93 %. Vsaďte na celosvětově nejprodávanější značku těhotenských a ovulačních testů a mějte svá nejintimnější přání pod kontrolou.

Víte, že...

… plodnost ženy se začíná snižovat krátce po dovršení 30 let? Studie prokázala, že 75 % žen ve věku 30 let, které se snaží počít dítě, otěhotní během 1 roku. Ve věku 35 let tento údaj klesne na 66 % a ve věku 40 let se naděje ženy na početí během roku snižuje až na 44 %.

Více info na cz.clearblue.com

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.