Hlavní obsah

Trendy záležitost: kalhoty nad kotníky!

Foto: Balmain

Máme pro vás typy kalhot, které letí letošní léto

29. 6. 2011

Kalhoty – snad nejoblíbenější kousek oblečení většiny z vás. A není divu – jsou totiž neskutečně pohodlné, praktické a množství jejich druhů bychom nespočítali do Vánoc! Ukážeme vám typ kalhot, který toto léto rozhodně nesmí ve vaší sbírce chybět!

Článek

Délka kalhot nad kotníky není v českých ulicích zatím moc vidět – mnoho z vás možná poznamená něco o velké vodě, o optickém zkrácení nohou, o dalším trendu, který je váhově omezený. Kalhoty těsně nad kotníky, 7/8 kalhoty nebo i delší capri kalhoty jsou ale určené všem ženám, které baví móda a nebojí se vybočit ze zajetých kolejí a vyzkoušet něco nového. A proč by tento střih nemohl slušet zrovna vám?

Úzké – sexy i elegantní

Upnuté bokovky nad kotníky okupovaly molo na přehlídce značky Balmain. K vidění byly rockové variace, džínové i elegantní modely. Naprostou nutností jsou podpatky, které k této délce prostě sedí – zeštíhlí lýtka a kotníky a celou siluetu opticky protáhnou do nedozírných výšin. Podle toho, jakého vzhledu chcete docílit, vybírejte vršek: lehce rockového stylu dosáhnete, vezmete-li si ke kalhotám krátkou koženou bundičku a pod ni jednoduché pánské tílko nebo tílko s průstřihy lehce ošuntělého vzhledu, elegantní look pak vytvoříte kombinací s delším projmutým sáčkem, lehkou blůzkou a elegantní lakovanou kabelkou (inspiraci najdete zde: 4 tipy na letní kabelky: Všechny v bílém). Ještě stále váháte? Tak si zkuste doma své úzké kalhoty nebo džíny párkrát ohrnout nebo jen vykasat do té správné výšky (a zničehonic máte dvoje kalhoty v jednom), obujte lodičky, a samy uvidíte, jak sexy a zajímavě budete vypadat!

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Topshop 1038 Kč, 1092 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 546 Kč, Zara 628 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 724 Kč, Topshop 1038 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Mango 499 Kč, 499 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Promod 652 Kč, Mango 499 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 724 Kč, Debenhams 600 Kč

Foto: archiv firem

Na foto zleva: Zara 724 Kč, Topshop 1229 Kč

S čím je kombinovat?

Pokud vás vybrané kalhoty zaujaly, máme pro vás i pár tipů, s čím je kombinovat!

Foto: archiv firmy

Na foto: vše H&M 410 Kč, 820 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Zara 483 Kč, 1931 Kč

Volné – pohodlné i stylové

Volné a vzdušné kalhoty miluje téměř každá žena – pro jejich neuvěřitelnou pohodlnost, krycí schopnost, příjemné materiály. Kalhoty balonového střihu vám krásně zúží pas, a když vaše lýtka a kotníky vypadaly štíhle v upnuté variantě, co teprve s nimi udělají volné nohavice! Váš ladný krok ve všech vyvolá úžas a v mužích vaše křehkost vzbudí ochranitelské pudy.

Z tohoto střihu si můžete vybrat mezi bokovkami s rovnými nohavicemi, které se hodí třeba do práce, kalhoty balonového střihu nebo harémové, které jsou ideální na pohodovou procházku městem, nebo džínové kalhoty, ve kterých z vás bude čišet nedbalá krása a styl. S podpatky nemůžete udělat chybu, ale pokud chcete dostát pohodlnosti do slova a do písmene, sáhněte po plochých sandálcích (na letní botky mrkněte zde: Naše láska: Letní boty!), k volnému střihu jsou totiž zcela povoleny! Kalhoty této délky noste s topem či blůzkou zastrčenou dovnitř (kombinace s dlouhým topem by vám nohy zkracovala), případně páskem, zvýrazňujícím ještě více váš vosí pas – jednoduchý návod na originální a trendy outfit!

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1051 Kč, Promod 845 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Debenhams 306 Kč, Topshop 956 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 724 Kč, Mango 599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 599 Kč, Zara 724 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 499 Kč, Debenhams 1092 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1038 Kč, Zara 1207 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Zara 966 Kč, H&M 546 Kč

S čím je nosit?

Pro inspiraci přikládáme opěr pár kousků, které můžete s kalhotami zkombinovat:

Foto: archiv firmy

Na foto: vše H&M 355 Kč, 205 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Zara 483 Kč, 1690 Kč

A co vy? Už jste si před zrcadlem zkusily kalhoty ohrnout? Jaké máte zkušenosti s touto délkou?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.