Hlavní obsah

Knihomol v garsonce aneb Jak poslat své knihy snadno dál

Foto: pixabay.com

Nevyhazujte své knihy, prodejte je

Knihy byly v mé garsonce všude. Miluju je. Ale pak vstoupil do mého života i bytečku Michal a knihy musely pryč. V pondělí jsem plakala, v úterý googlila a už ve středu si pro knihy přijel kurýr. Prodáno na Vykupujeme-online.cz. Peníze mi přišly na účet a Michal se může nastěhovat.

Článek

Kdo miluje knihy jako já, nebude se mi smát. Byly to těžké okamžiky. Známá japonská odbornice na úklid radila dát všechny knihy na hromadu, rozloučit se s nepotřebnými a nechat jen ty, které vám dělají radost. Jenže měla tahle paní někdy skutečně nějakou knihu? Rozloučit se s knihami? To jako vážně? Všechny mi dělají radost! Seděla jsem si tak nad těmi barevnými voňavými knižními komínky a, vám se tu teď přiznám, přemýšlela na chvíli i o rozchodu s mužem svých snů. Jedno loučení a konec. Ale tady těch dvě stě lásek?

Ničila mě představa, jak každou knihu fotím, dávám na bazary, pak se domlouvám s desítkami zájemců, hádáme se o korunách, způsobu doručení, poštovném, abych si nakonec ani nebyla jistá, že si knihy opravdu někdo koupí, opravdu zaplatí a opravdu vyzvedne. Představa, jak s každou jednotlivou knihou jdu na poštu, vyplňuji adresu, sleduji doručení, až bolela. Ne, na to nemám čas ani síly, chci být s Michalem a tohle všechno mít rychle za sebou.

Foto: pixabay.com

Jak poslat své knihy snadno dál?

Jak už to bývá, v nouzi nejvyšší pomohla mi náhoda. Tedy kamarádka Soňa. Chvilku na mě hleděla a pak si ke mně sedla: „Když jsme vyklízeli babiččin byt, bylo toho pětkrát tolik a zmizelo to za den“. Vytáhla telefon, klikla na web Vykupujeme-online.cz  a bleskurychle oskenovala v jejich apce kódy na zadních stranách knih. Hned viděla kolik za všechny knihy po odeslání dostane peněz. Stačilo je jen zabalit pro kurýra, co přijede až domů, nebo donést na jednu z mnoha poboček, poštovné bylo zdarma.

„Je to super web pro lidi, co nechtějí marnit čas. Vidíš, všechny knížky už máš v košíku. Nemáš ty své krabice lega? Lego nebo cédéčka a vinyly taky vykupují. Teď už se jen rozhodni, jestli chceš za své knihy peníze poslat na účet nebo chceš darovat ještě větší částku na charitu, kterou si vybereš. Třeba na nemocné děti, ekologii nebo zvířátka? A je to, hoď to do krabic, zítra si přijedou.“ Navždycky už budu Soně vděčná. Celé to proběhlo tak rychle, že to prostě nestihlo bolet.

A nazítří si opravdu přijel kurýr, jen na mě mrknul a moje knihy byly pryč, za pár dnů i peníze na účtě. Všechno bylo jasné, přehledné, bez potíží. Web snů. A už za týden jsem své knížky viděla v jejich obchodě online-antikvariat.cz, kde si je může koupit a užívat někdo jiný. Takže, když se mi zasteskne, stačí zase kliknout.

Tento článek nebyl vytvořen redakcí. Jde o komerční článek propagující reálné produkty nebo služby. Příběh v tomto komerčním článku může být fiktivní (smyšlený).

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek