Hlavní obsah

Knihy podle horoskopu: Jaké se vám budou líbit?

Foto: Profimedia

Poradíme vám, jaká kniha se hodí pro vaše znamení

Vaše znamení horoskopu vám může poradit v ledasčem – třeba i v tom, po jaké knize ke čtení příště sáhnout. Jaké novinky i klasiku doporučujeme právě vám?

Článek

Znamení horoskopu o člověku prozradí mnohé – jaký je, jak se chová v různých situacích, které nemoci mu hrozí, ke komu se hodí a ke komu ne… a pak třeba i to, jaké knihy by se mu mohly líbit. Jaké čtivo se tedy hodí pro vaše znamení?

Beran (21. 3.–20. 4.)

Jste akční a neposední, jen těžko vydržíte poklidně sedět u tlusté bichle – hodí se pro vás něco svižnějšího a útlejšího, ideální jsou povídky. A žádné dlouhé psychologické rozjímání, naopak – hned k věci, abyste bez dechu obraceli jednu stránku za druhou, něco dobrodružného, hrdinského a napínavého.

Prověřená klasika: Tři mušketýři, Robinson Crusoe, Pán much

Nově v knihkupectvích: Anders de la Motte – trilogie Game, Stieg Larsson – Milénium, Michal Viewegh – Zpátky ve hře

Býk (21. 4.–21. 5.)

Čtení je pro vás rituál, rádi se pohodlně usadíte i s hrnkem čaje a teplou dekou přes ramena. Baví vás propracované delší příběhy, rádi se prokousáváte komplikovanými vztahy a pohnutými osudy. Užíváte si krásu jazyka a nevadí vám ani pomalejší tempo románů.

Prověřená klasika: Bídníci, Lidská komedie, Sofiina volba

Nově v knihkupectvích: Anthony Doerr – Jsou světla, která nevidíme, Liane Moriarty – Sedmilhářky, Ernst Muldašev – Chlapec, který rozdával sny

Foto: Profimedia

Býci preferují propracované příběhy

Blíženci (22. 5.–21. 6.)

Baví vás příběhy, kde můžete naplno popustit svou fantazii a zvídavost a zaplést se do příběhu stejně jako jeho hrdinové. Ideálním čtivem jsou pro vás detektivky, kde se může projevit váš bystrý úsudek a všímavost, ale nepohrdnete i kratším čtivem, které na chvíli pobaví a pohladí na duši.

Prověřená klasika:Sherlock Holmes, Snídaně u Tiffanyho, Hercule Poirot

Nově v knihkupectvích:Robert Galbraith – Hedvábník, Jo Nesbø – Syn, Barbora Šťastná – Jak jsem sebrala odvahu

Rak (22. 6.–22. 7.)

Za to, že máte rádi romantiku, se není třeba stydět, právě naopak. Díky své empatii se dokážete snadno vcítit do hlavních hrdinů a prožít s nimi jejich příběh opravdu naplno. Jen si dejte pozor na špatné konce, ty vás často i po dočtení dost trápí, tak se jim snažte vyhýbat a sáhněte spíš po něčem, co vážně končí dobře.

Prověřená klasika:Pýcha a předsudek, Malý princ, Lolita

Nově v knihkupectvích: Cecelie Ahernová – S láskou, Rosie, Emma Marsová – Hotel v Paříži, Nicholas Sparks – Milý Johne

Lev (23. 7.–22. 8.)

Nemáte úplně vyhraněný vkus, důležité je, aby byl příběh, do kterého se pustíte, velkolepý, zcela vás pohltil a nechal ve vás hluboký dojem. Máte rádi knihy založené na skutečných událostech, nevyhýbáte se ani těm dramatickým z válečného prostředí. Navíc máte rádi přehled v tom, co zrovna letí, takže neuděláte chybu s ničím, co je v současnosti hitem.

Prověřená klasika: Velký Gatsby, Na západní frontě klid, Hrozny hněvu

Nově v knihkupectvích: Umberto Eco – Nulté číslo, Gillian Flynnová – Temné kouty, Cheryl Strayedová – Divočina

Foto: Profimedia

Pečlivost lidí, kteří se narodili ve znamení Panny, se nezapře ani ve způsobu čtení knih

Panna (23. 8.–22. 9.)

Čtete možná pomalu, ale velmi pečlivě, proto vás nezarazí ani komplikovanější román protkaný filozofickými úvahami. Nad knihou trávíte velké množství času, vychutnáváte si ji a některé části čtete i opakovaně. Nebaví vás prvoplánové příběhy, raději sáhnete po něčem mnohovrstevnatějším, kde musíte na autorova slova nahlížet z více stran.

Prověřená klasika: Jméno růže, Foucaultovo kyvadlo, Sága rodu Forsytů

Nově v knihkupectvích: Kateřina Tučková – Žítkovské bohyně, Haruki Murakami – Kronika ptáčka na klíček, Chuck Palahniuk – Program pro přeživší

Váhy (23. 9.–23. 10.)

Máte rádi knihy, které jsou krásné. A to můžeme mluvit jak o samotné úpravě knihy, ilustracích či fotografiích, ale také o obsahu. Nejvíc si užijete příběhy, které vás pohladí po duši a zcela okouzlí jazykem i obsahem. Sáhněte i po obrazových publikacích, kde možná není tolik textu, ale přesto vás určitě při listování u kávy uspokojí.

Prověřená klasika:hry Williama Shakespeara, Dáma s kaméliemi, Nadějné vyhlídky

Nově v knihkupectvích: Michal Petrov – Retro ČS, Roderick Cave – Knihy, Nina Georgová – Levandulový pokoj

Štír (24. 10.–22. 11.)

V knihách vás přitahují záhady, mystika a tajemné příběhy, nejlépe takové, co se nikdy nevyřeší – ne detektivní, ale zkrátka nadpřirozené. Nebojíte se ani bizarních hororových příběhů, prolitá krev vámi nemůže otřást, práce se strachem, napětím a temnotou vás fascinuje. Když vám příběh vyvolá mrazení v zádech, je to velké plus.

Prověřená klasika: povídky Edgara Allana Poea, Dorian Grey, Drákula

Nově v knihkupectvích:Stephen King – Revival, Julianne Baggottová – série Čistý, Kate A. Boormanová – Smrtná zima

Střelec (23. 11.–21. 12.)

U čtení se rádi zasmějete, vážným příběhům příliš neholdujete, protože jich máte kolem sebe dostatek v reálném životě. Hodí se pro vás lehčí čtení, nejen humorné romány, ale taky povídky ze života, různé fejetony a vyprávění. Určitě si užijete i čtení komiksů, obrázky mnohdy zachytí víc vtipu než jen samotný psaný text.

Prověřená klasika:Saturnin, Osudy dobrého vojáka Švejka, Bylo nás pět

Nově v knihkupectvích: Dominik Landsman – Deníček moderního fotra, Halina Pawlowská – Ať zešílí láskou, Zdeněk Svěrák – Filmové příběhy

Foto: Profimedia

Kozorozi často volí vědeckou literaturu. Sedí to na vás?

Kozoroh (22. 12.–20. 1.)

Kozorozi se do příběhů rádi zahloubají, zajímá je věda a vždycky vyžadují, aby byl příběh logický a dával smysl. Určitě vám sedne žánr sci-fi, hlavně ti jeho zástupci, kteří jsou propracovaní a obecně vyzdvihovaní. Nebráníte se ani knihám, kde jde o politiku a společenské problémy, těžší témata vás při vaší tvrdohlavosti nemohou odradit.

Prověřená klasika:Oliver Twist, Komu zvoní hrana, Stařec a moře

Nově v knihkupectvích: Andy Weir – Marťan, Dmitry Glukhovsky – Budoucnost, David Lagercrantz – Dívka v pavoučí síti

Vodnář (21. 1.–20. 2.)

Vaše bohatá představivost miluje fantasy světy a kouzelné krajiny, které si můžete při čtení vytvářet v mysli spolu s autorem knihy. Máte rádi, když jsou knihy něčím zvláštní, nějak vás překvapí, není od začátku jasné, jak skončí. Zvládnete i experimentálnější kousky, pokud vás osloví, na druhé straně, pokud vás kniha nezaujme, rychle s ní skončíte.

Prověřená klasika: Marťanská kronika, 1984, Pán prstenů

Nově v knihkupectvích: Neil Gaiman – Křehké věci, Terry Pratchett – Pod parou, Anita Grace Howard – Šepotání

Ryby (21. 2.–20. 3.)

Jste rozenými snílky a rádi se v knihách ztrácíte – potřebujete tedy příběhy, které vám to umožní. Kromě toho se nebojíte nad knihou uronit slzičku, když si to zaslouží, takže vás neodrazují ani dojemné příběhy. Užijete si i pohádkové vyprávění, které vás zcela přenese do jiného světa.

Prověřená klasika:Anna Karenina, Malá mořská víla, Šťastný princ a jiné pohádky Oscara Wildea

Nově v knihkupectvích: John Green – Hvězdy nám nepřály, Markus Zusak – Zlodějka knih, Jostein Gaarder – Jako v zrcadle, jen v hádance

Jaká kniha se vám v poslední době líbila?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek