Hlavní obsah

Americká studie o potřebě vitaminu K2 má dopad i na nás

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Největší světová knihovna US National Library of Medicine publikovala americkou studii, ve které došlo u 135 sledovaných pacientů, kteří byli v období od dubna do listopadu roku 2020 hospitalizováni z důvodů pandemie, k dramatickému snížení hladiny vitaminu K2. Proč to není dobrá zpráva ani pro nás?

Článek

Dá se totiž předpokládat, že pokud jsme byli i my zasaženi pandemií, bude hladina vitaminu K2 v našem organismu také velmi nízká. Proč by nám to mělo vadit?

Vitamin K2 je velmi důležitým pomocníkem v našem organismu

V čem nám vitamin K2 pomáhá? Vápník přijímaný v potravě ulpívá na stěnách cév, takže proudící krev má ztížený průtok. Jako bychom chtěli vměstnat řeku do koryta potoka. Právě vitamin K2 dokáže zmíněný vápník ze stěn cév nejen postupně uvolňovat, ale především ho dokáže následně dopravit do kostí, kam skutečně patří.

Pevné kosti?

Vitamin K2 tedy odstraňuje vápník z cév a následně jej ukládá do kostí. Právě tím je posiluje.

Proč by nás to mělo zajímat? Protože pokud už nám bylo 30 let, bez výjimky se nás týká úbytek kostní hmoty. Když něčeho ubude, stává se to logicky křehkým. Jaké důsledky to může mít, je vám asi jasné. Aby se tak nestávalo, je nutné tělu vápník zase dodávat. Jak to ale udělat, aby to bylo efektivní a vápník nezůstal na stěnách cév? Právě tady pomůže konzumace vitaminu K2. Ten už vápník dopraví tam, kde je ho třeba.

Jaká je přírodní cesta příjmu vitaminu K2?

Pokud bychom ho chtěli přijímat z potravy, museli bychom sníst denně například 6,5 kg hovězího masa, vypít 10 litrů mléka nebo… Konzumovat výtažek z japonských sójových bobů NATTO.

Foto: NaturaMed

Cesty příjmu vitaminu K2Foto: NaturaMed

„Je rozumné říci, že vitamin K2 je faktorem určujícím zdraví kostí. Japonská studie to jasně znázorňuje,“ říká americký lékař Dr. Richard Kopolovic, kterého jsme oslovili při jeho návštěvě v rámci evropského symposia, kde přednášel.

Foto: NaturaMed

Americký lékař Dr. Richard KopolovicFoto: NaturaMed

„Proč se dostávají na výsluní potravinové doplňky z Norska? Odpověď najdeme v Japonsku,“ doplňuje lékař.

Zde jsou výsledky studie, na kterou odkazuje. Japonské ženy, které konzumují tradiční pokrm NATTO, mají opravdu silné kosti. NATTO je přírodní surovina, která je nesmírně bohatá právě na vitamin K2. Co to ve výsledku znamená, vidíte na obrázku.

Foto: NaturaMed

Konzumace tradičního pokrmu NATTOFoto: NaturaMed

Bílá místa na mapě Japonska znázorňují vysokou konzumaci NATOO a výskyt nejsilnějších kostí. Naopak různobarevně jsou znázorněna místa s výskytem křehkých kostí a nízké konzumace NATOO. Výsledek studie publikovala rovněž největší světová knihovna US National Library of Medicine. Potvrzuje, že konzumace NATTO znamená pevnější kosti.

Chcete si vyzkoušet vitamin K2 komplex zdarma?

NaturaMed dovážející norský produkt s výtažky z NATTO vám ho nechá nejdříve vyzkoušet zdarma, bez závazků. Pokud máte zájem, více se o nabídce dozvíte zde. Produkt vám dorazí jen za poštovné a balné 49 Kč přímo do schránky.

Reklama

Související témata: