Hlavní obsah

Když slunko pálí… Vsaďte na stínění!

Foto: Möbelix

Rolety a závěsy můžete pro zajímavý efekt i kombinovat. Upínací roleta Thermo, od 349 Kč.Foto: Möbelix

Po dlouhé zimě jsme s radostí přivítali jaro. Blíží se ale dny, kdy nám paprsky vkrádající se do našich domovů už tak příjemné nebudou. Jak proti nim bojovat?

Článek

Stínicí technika je určitě jeden z dobrých způsobů. Nejefektivnější je stínění venkovní – ať už předokenní žaluzie, nebo rolety – ale ne vždy je jejich instalace možná. Naštěstí je tu interiérové stínění, které udělá rovněž svou službu, a navíc je významným dekorativním prvkem. Můžete ho sladit s ostatním bytovým textilem, nebo si vybrat kousky v neutrálních tónech, které budou ladit s čímkoli. A jaké máte možnosti?

Foto: Möbelix

Momentálně závěsům kralují přírodní a zemité tóny. Závěs Ulrich, 439 Kč.Foto: Möbelix

Elegantní závěsy

První volbou většinou bývají klasické závěsy. Ty plní především roli nočního zatemnění, ale v létě mohou alespoň částečně omezit přehřívání interiéru. Nejefektivnější v obou případech jsou závěsy zatemňovací, nicméně zatažené přes den uberou hodně světla. Pro letní stínění se tak více hodí závěsy průsvitné. Můžete zvolit obě varianty, stačí dvě kolejnice nebo tyče na závěsy – první můžete zatahovat přes noc, druhé přes den.

Foto: Möbelix

Římská roleta podtrhne rustikální bydlení, moderní domov zase oživí. Roleta Maggy, od 175 Kč.Foto: Möbelix

Moderní rolety

Možná se to nezdá, ale kategorie rolet je opravdu široká. Můžete mít klasické hladké stahovací pro dokonale minimalistický domov, romanticky nařasené římské rolety se zase hodí do zdobnějších a rustikálních obydlí.

Foto: Möbelix

Skvělou alternativou pro bydlení v přírodním či boho stylu je bambus. Bambusová roleta Woody, od 399 Kč.Foto: Möbelix

Milovníci přírodních materiálů či stylu japandi nejspíš sáhnou po dřevu nebo bambusu…. Fandy do moderních vychytávek zase potěší rolety typu zebra, s nimiž je možné regulovat množství světla procházející roletou tak, že ho částečně propouštějí.

Foto: Möbelix

Skvělý vynález, který dodá místnosti eleganci, a navíc je ohromně praktický. Duoroleta Thomas, od 499 Kč.Foto: Möbelix

Kouzlo spočívá v tom, že je střídavě tvoří pásy průsvitné a neprůsvitné látky. Ty se různě překrývají a jejich umístění lze regulovat pomocí řetízku. Zkrátka, existuje varianta snad pro každý styl bydlení i individuální požadavek. Tak co, vyberete si?

Reklama

Související témata: