Hlavní obsah

Vitamin A v kosmetice SynCare je účinný a bezpečný

Foto: Shutterstock

Foto: Shutterstock

Vitamin A je častou složkou kosmetiky. Najdeme jej i v léčivech, doplňcích stravy a v potravinách, například v mléku. V malých dávkách je vítaný, avšak ve vyšších může mít nežádoucí účinky.

Článek

I proto je vhodné znát množství vitaminu A, který je ve vaší kosmetice. Příznivého efektu dosáhnete již v množstvích kolem 0,05 %. Všechny formy vitaminu A ovlivňují proces rohovatění pokožky. To má příznivý účinek na vyhlazení povrchu kůže, potlačení vrásek, zjemnění pleti, omezení nadměrného promaštění a obnovu optimální síly (tloušťky) pokožky.

Foto: Shutterstock

Vitaminy skupiny A jsou rozpustné v tucích. I proto je čerstvé mléko jedním z jeho důležitých zdrojůFoto: Shutterstock

Vrásky a akné – dva hlavní důvody pro vitamin A u SynCare

I když vitamin A nepřinese pleti věčné mládí, jeho správné použití v kosmetice pomáhá udržovat mladistvý vzhled a strukturu pokožky. Velmi dobrý účinek při sklonu pleti k akné je druhou příznivou vlastností vitaminu A. Brání ucpávání mazových žláz a tvorbě komedonů. Působí také proti nadměrné tvorbě mazu.

Foto: Syncare Plus, s.r.o.

Kosmetika SynCare používá některé formy vitaminu A v řadě přípravkůFoto: Syncare Plus, s.r.o.

Zkontrolujte si, jaký vitamin A je ve vaší kosmetice

Běžně se setkáte s alkoholovou formou vitaminu A – retinolem. Ten je málo stabilní a prakticky se do kůže nevstřebává. Proto se v kosmetice nejčastěji váže na mastnou kyselinu palmitovou a je přítomný jako retinyl palmitát. V kůži se z něj uvolní čistý retinol. 1 gram retinolu odpovídá přibližně 1,8 g retinyl palmitátu.

Retinal je nejúčinnější kosmetický vitamin A u pleti s akné

Vitamin A ve formě aldehydu se nazývá retinal. Svými účinky na pleť s akné, pro potlačení nadměrně mastné kůže či pro zjemnění povrchu pokožky se blíží některým léčivům. Je účinný již při nízkých koncentracích, ale jeho používání by mělo být časově omezeno a doplněno fotoprotekcí.

Foto: Syncare Plus, s.r.o.

SynCare využívá retinal pro účinnou kosmetickou péči při aknéFoto: Syncare Plus, s.r.o.

Kyselina retinová – v kosmetice ne, v medicíně ano

Jedná se o nejúčinnější – již léčebnou – formu vitaminu A. Od ní se odvozuje řada látek pro léčbu akné – syntetických retinoidů. S jejich používáním však mohou být spojeny nežádoucí účinky. Proto je tato skupina vitaminu A vázána na předpis.

Foto: Syncare Plus, s.r.o.

Retinal najdete v kosmetice SynCare také v mikroampulárním séruFoto: Syncare Plus, s.r.o.

Slunce jako nepřítel vitaminu A

Všechny přirozené formy vitaminu A jsou na slunci nestabilní a rychle se rozkládají. I proto je vhodné kosmetiku s tímto vitaminem chránit před slunečním zářením.

Vitamin A neztenčuje kůži, ale pozor při opalování

Pravidelná, ale přiměřená aplikace především retinolu v kosmetice naopak přispívá k udržení normální struktury pokožky a obnovuje její normální sílu. Kosmetiku s vitaminem A se nedoporučuje používat při opalování nebo v případech, kdy víme, že budeme vystaveni po delší dobu slunečnímu záření. Tato kombinace může v krajním případě zapříčinit i závažnější poškození pleti.

Foto: Syncare Plus, s.r.o.

V kosmetických salonech SynCare vám mohou pomoci účinně bojovat proti vráskám pomocí retinolu i retinaluFoto: Syncare Plus, s.r.o.

Reklama

Související témata: