Hlavní obsah

Kultura i termály. Odpočiňte si v Horním Rakousku

Foto: Linz Tourismus, Robert Josipovic

Linz – Ars Eletronica Center

Horní Rakousko propojuje nejcennější turistické dominanty, kterými se oblíbená destinace na skok od Česka vyznačuje. Pokud vás láká městská turistika s panoramatickými výhledy ukotvená místními kavárnami a lázněmi, jste tady správně.

Článek

Linec vás překvapí, inspiruje a změní: ať už při výletu lodí po Dunaji, nebo při úchvatných koncertech.

Jeho dominantami jsou: moderní budova opery Musiktheater Linz, v noci nasvícené Muzeum budoucnosti Ars Electronica Center, muzeum současného umění Lentos, Botanischer Garten. Vychutnat si můžete i světoznámý linecký dort.

Foto: Linz Tourismus, Foto: Robert Josipovic

Linz – odpočinek na terasách městských kaváren

TIP: Navštivte výstavu „Höhenrausch 2021“ nad střechami Lince. Expozice fascinujících rozměrů probíhá pod heslem „Jako v ráji“.

Nabídka pobytů

City trip Linz

Celé 3 dny a 2 noci se snídaní v 3 nebo 4hvězdičkovém hotelu a 3denní karta Linz-Card, která mimo jiné zahrnuje: vstupenky do muzeí, bezplatné využívání městské dopravy a slevy na kulturní a gastronomické zážitky v hodnotě 15 €. Cena od 119 € /osoba ve 2lůžkovém pokoji.

Informace a rezervace: www.linztourismus.at/cz

Romantické termály Vitalwelt

Nejoblíbenější termální resort Bad Schallerbach v regionu Horního Rakouska postavili na 36 °C teplém sirném prameni v malebné kopcovité krajině. Lázně EurothermenResort Bad Schallerbach nabízejí pirátský svět pro děti a luxusní saunové a spa služby pro dospělé.

Foto: Oberoesterreich Tourismus GmbH, Robert Maybach

Odpočinek v EurothermenResort Bad Schallerbach

Pro aktivnější je zde i 42kilometrový cyklovýlet „Tour-de-Kur“ od jednoho lázeňského komplexu k druhému.

TIP: Pro hosty je k dispozici karta hosta Vitalwelt se slevami na 25+ atrakcí jako vodní ZOO Aquazoom Schmiding či prohlídka pivovaru Grieskirchner.

Nabídka pobytů

Termály na kolech

Foto: Oberoesterreich Tourismus GmbH, Robert-Maybach (2)

Vitalwelt – objevování krajiny na jízdním kole

2 noci ve vybrané kategorii ubytování se snídaní, 2 vstupy do EurothermenResort Bad Schallerbach, zapůjčení kola, karta pro návštěvníky Vitalwelt s mnoha slevami. Cena od 133 € ve 2lůžkovém pokoji.

Informace a rezervace: www.vitalwelt.cz

Malebný historický Steyr

Romantické městečko Steyr (česky Štýr) je architektonickým skvostem plným historických městských domů na soutoku řek Enns a Steyr. Na náměstí najdete harmonicky uspořádané městské domy z různých epoch. K největším atrakcím patří gotický dům Bummerlhaus, zámek Lamberg s mohutným nádvořím. V okolí města najdete i poutní místo Christkindl.

Foto: Wolfgang-Hack

Romantické město Steyr

Tip: Město je zároveň branou k „pralesům“ národního parku Kalkalpen – vápencových Alp.

Foto: Sieghartsleitner (1)

Stezka nedotčenou přírodou národního parku Kalkalpen

Nabídka pobytů

Štýrské momentky 

3 dny relaxace a 2 noci se snídaní v 3 nebo 4hvězdičkovém hotelu a karta pro hosty Steyr Card, která mimo jiné nabízí vstup na hornorakouskou zemskou výstavu nebo zážitkové procházky. Cena od 121,90 € /osoba v 2lůžkovém pokoji.

Více na: https://www.steyr-nationalpark.cz/cz 

Aktuální příjezdové podmínky do Horního Rakouska najdete na https://www.hornirakousko.cz/cz/dovolena.html 

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek