Hlavní obsah

Letní piknik aktivně? Neztraťte při něm balanc!

Foto: Zlatopramen.cz

Slackline - naučte se nešlápnout vedleFoto: Zlatopramen.cz

Léto se blíží a s ním i pikniková sezona. Piknik v parku, u vody nebo na zahradě s rodinou, přáteli či romantika s vaším partnerem. Rozložit deku a kostkovaný ubrus v trávě ve dvou či s patnácti přáteli kolem, skvělý pocit pohody a štěstí. Každý piknik by měl obsahovat nejen skvělé jídlo a pití, ale také zábavu. Pár tipů, jak z pikniku vytěžit co nejvíce psychické pohody, prožít ho aktivně a spálit spořádané kalorie?

Článek

Naučte se nešlápnout vedle. Všichni se snažíme o balanc mezi prací a osobním životem. Ale co teprve udržet balanc na slackline? Ještě před pár lety málokdo věděl, o jaký druh sportu jde. Dnes už ve všech parcích vedle kostkovaných dek na trávě najdete i popruhy natažené mezi dvěma kmeny stromů. Tento sport už dávno není jen výsadou profesionálů. Můžete po popruhu chodit, skákat, nebo jen tak zkusit držet balanc. Na výběr jsou různé šířky, délky i materiály. Stačí přibalit do piknikového koše a najít dva pevné body, mezi ně slackline upevnit, a můžete začít cvičit provazochodectví. Kromě adrenalinu a zábavy může přispět také ke zpevnění středu těla a stehenních svalů.

Udržte psychický balanc

Vynechte lekci ve sport centru a vyrazte za sluníčkem. K dece přiberte jógamatku nebo si zacvičte na trávě. Ta zbrzdí kdejaký pád. V případě jógy si vystačíte sami nebo ve dvou. Psa hlavou dolů praktikujete dennodenně, ale co takový stoj na hlavě přímo pod stromy? To je teprve výzva. Povzneste svůj jógový um na vyšší level. Jak na to? Nebojte se, parťák vás podrží, a kdyby náhodou – budete padat do měkkého. Zocelte ramena, bříško bude ze železa a pomůžete průtoku krve v těle. Vybalancujte spořádané kalorie.

Foto: Zlatopramen.cz

Piknikujte aktivněFoto: Zlatopramen.cz

Hýbejte se

Frisbee je osvědčená klasika. Létající talíř by neměl chybět v žádném piknikovém košíku. S ním se nemusíte bát, že zamrznete na místě. Donutí vás se pořádně proběhnout, zapotit a procvičit jak forehand, tak backhand. Radost uděláte i čtyřnohému příteli, ten bude mít s létajícím talířem o zábavu postaráno. Protáhnete celé tělo, zeštíhlíte pas, zpevníte zádové svaly a vypracujete paže.

Nezapomeňte na osvěžení  

Chladné a svěží nápoje k pikniku prostě patří. Ať strávíte piknikové odpoledne jakkoli, se Zlatopramenem Radler 0,0 % se nemusíte omezovat. Je bez kapky alkoholu, umělých barviv a konzervantů a nově i se sníženým obsahem cukru, a to o 30 %. Doplňte tekutiny a osvěžte se novou příchutí Grep a rozmarýn.

Více informací na www.zlatopramen.cz

Foto: Zlatopramen.cz

Bavte se bez limitůFoto: Zlatopramen.cz

Reklama