Hlavní obsah

Město Ember: Útěk z podzemí

Foto: bontonfilm.cz

Lina bude muset rozluštit tajné šifry

16. 2. 2009

Podzemnímu městu Ember, které se za posledních 200 let stalo oblíbeným útočištěm lidské rasy, hrozí zánik. Generátor, který zajišťuje světlo i čerstvý vzduch, pomalu přestává fungovat. Jedinou možností záchrany je útěk.

Článek

Dobrodružné fantasy z budoucnosti s názvem Město Ember nás zavede do podzemního města, kde ubývá světla, čerstvého vzduchu a morálky, potravinové zásoby se výrazně tenčí, zato notně přibývá beznaděje a chmur.

Lina (Saoirse Ronan) a její kamarád Doon (Harry Treadaway) dokončili školu a čeká je tzv. Den rozřazení. Z Liny se stal poslíček a z Doona opravář potrubí. Oba dobře vědí, že celé město Ember brzy pohltí tma, a společně se rozhodnou z města utéct.

Foto: bontonfilm.cz

Bezohledný starosta Cole

Jenže kudy? Město bylo postaveno tak důmyslně, že dostat se zpět na povrch je téměř nemožné. Všechny únikové cesty byly dokonale zahlazeny. Navíc každý pokus o rebelii tvrdě potlačí starosta města Cole. Jen náhodou narazí Lina a Doon na starodávnou schránku s tajemnými dokumenty. Ty obsahují zašifrovaný návod, jak se dostat z města ven.

Scénář filmu pochází z pera Caroline Thompson. Jejími dřívějšími skvosty jsou Střihoruký Edward nebo Mrtvá nevěsta. Film byl natočen podle stejnojmenné úspěšné knihy americké spisovatelky Jaenne DuPrau.

Linu i Doona čeká velmi dobrodružná cesta. Dokážou se vzepřít bezohlednému starostovi? Podaří se jim správně rozkódovat dokumenty? A stihnou to dříve, než se město Ember zahalí do tmy? Odpověď na vás čeká už 19. února v českých kinech.

Foto: bontonfilm.cz

Plakát k filmu Město Ember

Město Ember (City of Ember) Režie: Gil Kenan Scénář: Caroline Thompson Hrají: Tim Robbins, Bill Murray, Saoirse Ronan, Harry Treadaway a další Žánr: Dobrodružné romantické fantasy České titulky, 96 minut.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek