Hlavní obsah

Michal peče cukroví: Opilí čerti

Foto: Mona Martinů

Dneska mi pomáhá Magda Krajmerová

3. 12. 2010

Jestli jste si pod titulkem představily groteskní povídku o tom, jak se u vás v neděli zastaví společensky znavení čerti a pod vlivem budou zmateně žádat „vejce malovaný, nebo aspoň bílý“, tak jste vedle jak ta vánoční jedle. Opilí čerti jsou totiž jen další laskominou ze seriálu Michal peče cukroví!

Článek

Je pátek, druhá adventní neděle už buší na dveře a Štědrý den se nebezpečně blíží. Proto když mi babička Sýkorka napsala rychlý a snadný recept na opilé čerty, neváhal jsem ani chvilku a musel jsem ho vyzkoušet. Uvidíte samy, v jednoduchosti je krása!

A teď už vzhůru na opilé čerty, ať „ty skutečné“ máte v neděli čím uplatit!

Foto: Mona Martinů

Pustíte se o víkendu do nich?

Na 1 plech opilých čertů potřebujete: 40 dkg hladké mouky, 25 dkg cukru moučka, 1 prášek do pečiva, 4 lžíce kakaa, špetku soli, 1 lžičku perníkového koření, 250 ml mléka, 200 ml oleje, 2 celá vejce Na polevu a posyp: 2 tabulky čokolády na vaření, 150 g másla, strouhaný kokos, rum (rumovou tresť)

Foto: Mona Martinů

Suroviny na těsto smíchejte dohromady

Postup:Všechny suroviny na těsto smíchejte a dobře promíchejte ručním šlehačem. Hmotu nalijte do pekáčku, který jste předtím vyložily pečicím papírem a po stranách ještě vymazaly a vysypaly moukou. Pečte asi 25 minut v předehřáté troubě na 180 stupňů Celsia.

Foto: Mona Martinů

Upečenou buchtu nakrájejte na kostičky

Buchtu vyndejte z trouby a nakrájejte na kostky. V kastrůlku si rozehřejte čokoládu na vaření s máslem a rumem. Vedle na talířek si ještě nachystejte dostatečné množství strouhaného kokosu a můžete obalovat. Každou kostku postupně namočte v čokoládě a potom obalte v kokosu. Nechte vychladnout a máte hotovo. Je to opravdu hračka!

Foto: Mona Martinů

Obalujte nejdříve v čokoládě, potom v kokosu

Jak vidíte, společně jsme už zvládli 15 druhů cukroví. Pokud bych měl dodržet svůj cíl, zbývá mi jich ještě 20. Nejsem na to ale sám! Každý den od vás dostávám spoustu super receptů, které si poctivě pročítám. A abych dokázal, že „nekecám“, budu podle nich celý příští týden péct. Tak se na to nezapomeňte přijít podívat, vybral jsem samé exkluzivní dobroty!

Přeji všem klidný adventní víkend a pohodu při pečení!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.