Hlavní obsah

Soutěž o titul Mistra zahrad právě vrcholí, hlasujte i vy!

Foto: Televize Seznam

Třináct dílů televizního pořadu Mistři zahrad na TV Seznam je za námi. Viděli jste třináct krásných proměn i třináct inspirativních zahrad – a teď se třináct finalistů soutěže, v níž představili své zahrádky, utká o titul Mistr zahrad.

Článek

Pořadem plných rad a zahradní inspirace provází zahradní designérka a moderátorka Dana Makrlíková. Každý týden od 4. září představila vždy jednoho finalistu se svou zahrádkou. A diváci mohou od 27. 11. do poledne 6. 12. hlasovat pro své favority.

Pojďme si společně připomenout všech 13 finalistů soutěže o titul Mistr zahrad a jejich zahrádky.

Soutěžní zahrada č. 1 – Kostelec na Hané

Zahrádka v anglickém stylu s jezírkem i netypickým vodotryskem. Ocenit musíme také precizní, dokonalý trávník.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č. 2 –Bělkovice

Romantická zahrada u hájenky s množstvím posezení a květnatou loukou. Paní majitelka svou metodou pokus-omyl občas dokázala i zázraky.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č.3 – ZŠ a MŠ Domamil

Školní zahrádka s mnoha druhy vyvýšených záhonů, zelenou střechou či hmatovou stezkou. Práci na zahradě obstarávají samotní žáci, a to i ve svém volném čase.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č.4 –Telč

Zahrádka Návratů domů v asijském stylu, s meditační jeskyňkou, potůčkem i vodopádem. Každé zákoutí má svůj název i speciální význam.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č. 5 – Praha

Pestrobarevná a nápaditá zahrádka v zahrádkářské kolonii, kde často přebývá i želva Zuzanka. Zelená oáza klidu ve velkoměstě.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č. 6 – Liberec

Moderní členitá zahrádka plná trvalek a trav s různě tvarovanými záhony. Majitelka si sama vymyslela celý design zahrady poté co ji zklamala práce profesionálů.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č.7 – Harrachov

Malebná horská kvetoucí zahrádka s potůčkem a dokonalým trávníkem, kam chodí na návštěvu srny. Překvapivě se zde daří i rostlinkám, které normálně na horách nerostou.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č. 8 – Jablonec nad Nisou

Kouzelná kvetoucí i užitková zahrada na severu, v místech málo úrodné půdy překonává přírodní zákony a majitelka se může dokonce pochlubit i rostlinami všeho druhu na místech, kde normálně nerostou.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č. 9 – Běchovice

Automechanik Karel Stejskal je milovník jehličnanů a na jeho zahrádce je to znatelné na první pohled. Narostlá zahrada vytváří příjemné soukromí a na chvíli tak úplně zapomeneme, že jsme vlastně v Praze.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č. 10 – Masečín

Zahrada s obrovským množstvím netradičně využitých kamenů, s jezírkem a různorodým posezením. Zajímavá je také terénní modelace, práce se dřevem a množství zákoutí.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č. 11– Mirovice

Původně administrativní budovu na štěrku a asfaltu proměnily během 20 let kouzelné ruce Zavázalových v oázu zeleně. Na zahrádce je patrná dennodenní nekonečná práce.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č.12 – Velké Chvalovice

Dlouhá úzká zahrada s tajemstvím, kde stále něco objevujete. Rafinovaně zvlněné záhony s množstvím keřů a trvalek. Dokonala střižený trávník a krásné hortenzie a rododendrony.

Foto: Televize Seznam

Soutěžní zahrada č.13 – Brdy

3000 m2 velká zahrada u hájenky v blízkosti brdských lesů s jezírkem krásně navazuje na okolní krajinu. Rozmanitý živý plot z různých druhů rostlin, mnoho trvalek a zajímavý ostrůvek s ovocnými keři.

Foto: Televize Seznam
HLASUJTE: Která zahrada se vám líbí nejvíce?
Zahrada č. 1 – Kostelec na Hané
17.9 %
Zahrada č. 2 –Bělkovice
5.6 %
Zahrada č. 3 – ZŠ a MŠ Domamil
5.2 %
Zahrada č.4 – Telč
9.9 %
Zahrada č. 5 – Praha
4.3 %
Zahrada č. 6 – Liberec
2.6 %
Zahrada č. 7 – Harrachov
4.4 %
Zahrada č. 8 – Jablonec nad Nisou
1.9 %
Zahrada č. 9 – Běchovice
1.3 %
Zahrada č. 10 – Masečín
3.6 %
Zahrada č. 11– Mirovice
6.3 %
Zahrada č.12 – Velké Chvalovice
11.7 %
Zahrada č.13 – Brdy
25.3 %
HLASOVÁNÍ SKONČILO: Celkem hlasovalo 8278 čtenářů.

Do ankety jsou zařazeny veškeré soutěžní zahrady seřazené v pořadí, v jakém byly v rámci pořadu představeny. Veřejnost může hlasovat pro svého favorita v termínu od 27. 11. 2021 (od zveřejnění tohoto článku, respektive po odvysílání posledního dílu pořadu, v němž bude představena 13. zahrada) do 6. 12. 2021 (do 12:00 hodin) s tím, že z jednoho zařízení lze hlasovat pouze jednou.

Vítěz ankety bude veřejnosti představen v rámci speciálního dílu pořadu a obdrží od autorů pořadu vouchery pro kutily a zahrádkáře.

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek