Hlavní obsah

Módní test: Poznáte laciné kousky od dražších?

Foto: Petr Makovička

Rozeznat na první pohled dražší a levnější variantu nemusí být úplně lehké

14. 12. 2011

Dvě podobné kabelky, ale dvě naprosto rozdílné ceny. Jedna stojí pár stovek, druhá je několikanásobně dražší. Poznaly byste ale, která je která? Pojďte si to vyzkoušet! A abyste v tom nebyly samy, předložili jsme několik kousků také ženské části naší redakce. Pomohl jim fakt, že si věci mohly osahat, nebo byly „vedle jak tak jedle“?

Článek

Nebudeme samozřejmě porovnávat boty z té nejluxusnější kůže s těmi z obchodu Vše za 39. (Ano, opravdu tam měli za výlohou boty a ano, opravdu stály 39 Kč). Tam je rozdíl v kvalitě jasný. Zaměřili jsme se ale na výrobky, které běžně seženete v obchodních řetězcích.

Myslíte, že rozpoznáte dražší kousek z následujících dvojic? Pojďte si s námi trochu zahádat!

POZOR! Do textu se pusťte až ve chvíli, kdy budete mít dotestováno. Jsou v něm správné odpovědi.

Kabelkový duel

Typově podobné kabelky, ale jedna stojí skoro 4x tolik, co druhá. „Ta zelená je určitě z pravé kůže, je krásně zpracovaná, ta bude určitě dražší,“ odhadovala editorka Jana. Redaktorka bydlení Magda si zase myslela, že by si musela připlatit za tu krémovou. „Ta světlá je docela kvalitně prošitá, ta bude stát víc,“ tipovala. Pravdu ale měla Jana, zelenou kabelku seženete v Zaře za 2299 Kč, levnější je lakovaná varianta z Ann Christine za 569 Kč.

Foto: Mário Kameník

Která kabelka podle vás stojí víc?

Souboj leopardů

Foto: Mário Kameník

Jedny stojí 489 Kč, druhé 2160 Kč. Odhadnete, které jsou které?

Třpytivé lodičky

V případě blýskavých lodiček nastalo malé dilema – některým „hádačkám“ se líbily ty levnější, přesto ale správně identifikovaly, že více stojí ty vpravo (Mango, 2699 Kč). Levnější boty (New Yorker, 739 Kč) odhalily hlavně pomocí doteku, byly tvrdší a nejspíš by vás z nich dříve bolely nohy.

Foto: Mário Kameník

Za které z lodiček si podle vás musíte připlatit?

Zvířata na řetízku

U kabelek s řetízkem nastalo další váhání. Holky kabelky ohmatávaly, aby viděly, z čeho jsou. „Ta s nýty bude stát víc, je určitě kožená, ale stejně se mi víc líbí ta druhá, kdybych si měla jednu z nich vybrat, jdu do té menší,“ řekla redaktorka vaření Jana. Podobně na tom byly i ostatní, většina by dala přednost levnější verzi vlevo (New Yorker, 249 Kč), která se jim líbila více a nebýt toho, že zkoumaly její materiál, vůbec by neřekly, že může stát tak málo. Dražší kabelka je z Manga a stojí 2699 Kč.

Foto: Mário Kameník

Mezi kabelkami je více než dvoutisícový rozdíl

Kotníčkové boty

I v tomto případě se ukázalo, že se na botách šetřit nevyplatí. Zatímco ty béžové (Topshop, 2490 Kč) sklízely obdiv, u druhých (New Yorker, 789 Kč) bylo při detailním sledování jasné, že tak kvalitní nejsou. A nešlo jen o jejich zpracování. „Připadají mi na dotek takové gumové, je prostě cítit, že je to umělotina, ale vizuálně se mi docela líbí,“ hodnotila naše asistentka Andrea.

Foto: Mário Kameník

Tipnete si, které stojí víc?

Prošívaná kabelka dvakrát jinak

Většinou holky dražší věc ocenily, tady ale udělaly výjimku. Dlouho řešily, jestli je kabelka vlevo (Mango, 999 Kč) kožená, ale nakonec vyšlo najevo, že jde jen o koženku. „Mně se líbí ta druhá, je na dotek příjemnější,“ řekla redaktorka Jana a šéfredaktorka Kamila si přisadila s tím, že ani ona zásadní rozdíl nevidí. Jen v ceně. Levnější varianta přijde na 379 Kč a je z Ann Christine.

Foto: Mário Kameník

Prošívané kabelky jsou téměř totožné. Liší se jen cenou.

Hřejivé klapky

Jediným případem, kdy se členky redakce netrefily, byly klapky na uši. „Ty černé budou dražší, jsou mnohem příjemnější. Jsou navíc pletené, to bude určitě nákladnější než je polepit nějakým plyšem,“ smála se editorka Jana. Opak je ale pravdou. Přestože by většina dala přednost černé verzi (New Yorker, 199), dražší byly ty světlé (Topshop, 535 Kč).

Foto: Mário Kameník

U klapek se redakce netrefila. Jak na tom budete vy?

Foto: Mário Kameník

Tak co, jak jste se s tímto testem popasovaly?

Až budete příště váhat, jestli do módního kousku investovat, nebo se spokojit s levnější verzí, vždycky omrkněte vnitřní cedulku a podívejte se, s jakým materiálem máte tu čest. Nezapomeňte vzít v úvahu také to, jestli věc unosíte nebo ji vytáhnete jednou za čas. Ne vždy se totiž vyplatí připlácet.

Styling: Janka Letková (BACKSTAGE, škola stylistů)

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.