Hlavní obsah

Muži a jejich chlouba: Proč „ho" chtějí mít velkého?

Foto: thinkstock

Většina mužů se velikostí své výbavy zabývá, ovšem vypadá to, že rozhodně ne kvůli tomu, co si o jejich penisu myslí partnerka

Muži a to jejich věčné „mám ho dost velkého?“! Proč se pánové tak moc strachují o dostatečnost své výbavy? Výzkum ukázal, že kvůli ženám a sexuální výkonnosti rozhodně ne!

Článek

Nejnovější studie vědců z australské Victoria University se zaměřila na pány a jejich vztah k vlastnímu tělu. Celkem 738 mužů ve věku od osmnácti do šestasedmdesáti let se odborníkům svěřovalo s tím, jaké pocity a obavy mají v souvislosti se svou váhou, výškou, stavbou těla a také s velikostí mužství.

Jim na velikosti záleží

To, že se pánové přiznali k tomu, že jim na velikosti jejich výbavy záleží, není nic překvapivého. „I já se svou dvacetiletou praxí mohu potvrdit, že velikost penisu je prvním bodem v seznamu věcí, z kterých mají muži strach,“ potvrzuje britská sexpertka Tracey Cox. Zarážející ale je, že většina dotazovaných zároveň uvedla, že jim až tak nejde o to, co si o jejich penisu myslí jejich partnerka, ale spíš ostatní zástupci silnějšího pohlaví.

„Mužské zaujetí vlastním penisem nemělo nic společného s touhou potěšit a sexuálně uspokojit partnerku, případně s touhou vypadat a prezentovat se jako skvělý milenec. Bylo to spíš soupeření s ostatními muži,“ potvrdila Annabel Chan Feng Yi z Victoria University.

Foto: thinkstock

Můžete ho chválit, vzdychat nad ním údivem, ale přesto je důležitější, jak jeho penis obstojí mezi penisy jeho kamarádů

Překvapivě hodně mužů se totiž přiznalo, že nejistotu ohledně velikosti penisu cítí především na místech, kde je v plné kráse mohou spatřit jiní muži (například v pánské sprše či šatně v posilovně) než při intimních chvilkách se ženou. Naopak v oblasti sexu a vlastní výkonnosti se muži s tímto „šatnovým syndromem“ cítili velmi sebejistě, skoro žádné pochyby o svých milostných schopnostech neměli. Jejich sebevědomí ale opadne ve chvíli, kdy jsou konfrontování s jinými penisy.

Proč?

Jak je možné, že názor partnerek pány nezajímá, ale co si o jejich chloubě myslí kamarádi, nebo dokonce naprosto neznámí muži, je pro ně tak důležité? „Mužská řevnivost a porovnávání ryze chlapských atributů tu prostě byla, je a bude. Na druhé straně, nemáme to my ženy podobně? Nevěříte spíš kamarádce, že jste takové či makové, než vlastnímu muži? Jen ženy to mají spíš v emoční rovině a chlapi právě v tom penisu, v jeho velikosti a vytíženosti,“ říká psychoterapeutka Lucie Horníková.

Foto: thinkstock

Jak to tedy je? Záleží na velikosti, nebo ne?

Tracey Cox ale tvrdí, že pánům tak trochu křivdíme. Samozřejmě jde o „šatnové soupeření“, ale zároveň je prý zajímá i partnerka. „Ráda bych věřila, že jsou muži přesvědčeni o tom, že v posteli na velikosti nezáleží, ale silně o tom pochybuji,“ tvrdí Tracey Cox. Za dva roky, co vedla internetovou poradnu pro muže, totiž vypozorovala, že se muži obávají toho, že mají malý penis, a nejsou proto schopni uspokojit partnerku, která jim tak zákonitě musí utéct za „větším“.

Jenže zdá se, že mužům není pomoci. „Bohužel není nic jednoduššího než se porovnávat s jinými muži ve sprše po tréninku. Je vcelku snadné si takto zadělat na komplex, a tady pak opravdu nepomohou ani přísahy na holý pupek nás žen, že on je právě tím nej,“ potvrzuje Lucie Horníková. Ale buďme upřímné. I když vám partner milionkrát řekne, že se mu váš zadeček líbí a že vůbec není velký, opravdu si přestanete pozadí s obavami prohlížet v zrcadle?

Co si myslíte vy? Záleží, nebo nezáleží na velikosti?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek