Hlavní obsah

Na co si dát pozor při výběru interiérové vůně?

Foto: Bellitia by Locherber Milano

Vždy vybírejte velikost difuzéru úměrnou velikosti prostoru

Vůně jsou součástí našeho každodenního života. Často si ani neuvědomujeme, jak moc ovlivňuje vůně prostředí. A to, zda se v konkrétním místě cítíme dobře. Proto i možností, jak provonět interiér, dům, byt nebo obchod či kanceláře je velmi mnoho. Na co si dát pozor při výběru interiérové vůně?

Článek

Svíčky, aroma difuzéry, interiérové parfémy ve spreji, katalytické lampy a náplně, sonické difuzéry, varianty vůní do auta, vůně do prádla, a to vše od levných až po velmi drahé produkty. Jak si správně vybrat?

Poměr cena a kvalita

Obecně se dá říci, že v otázce vůní platí z velké části přímá úměra mezi cenou a kvalitou produktu. Je to dáno především složením vůní, a to je věc, která by nás měla zajímat. Vždyť látky, které se uvolňují do vzduchu, dýcháme. Kvalitní produkty obsahují čistý denaturovaný alkohol, v případě svíček pak přírodní vosky a ty nejčistší esenciální oleje. Díky kvalitnímu složení pak také vůně déle vydrží. Firma Locherber Milano, jejíž produkty jsou vyráběny kompletně v Itálii, splňuje ty nejvyšší standardy, co se týče složení a designového provedení interiérových vůní.

Chci vůni cítit trvale, anebo jen občas?

Důležitým rozhodovacím prvkem je naše preference. Pokud chceme prostor provonět jen občas, či se zbavit pachů, postačí nám sprej, katalytická lampa nebo svíčka. Pokud chceme vůni trvalou, je dobré sáhnout po aroma difuzéru s tyčinkami. Ty sají vůni z flakónu a následně ji šíří do okolí. Vyberete-li si aroma difuzér s kvalitním složením, nemusíte se obávat nechtěných účinků typu bolest hlavy.

Foto: Bellitia by Locherber Milano

Novinka vůně inspirovaná Římem: Dolce Roma XXI – Locherber Milano

Správné umístění do prostoru

Často se zapomíná na 2 základní věci: do jakého prostoru vůni chci? A jak ji správně umístit? Doporučujeme vybrat například do kuchyně s jídelnou a obývákem některou z vůní, které mají souvislost s jídlem, tedy ovocné či kořeněné. Do šatny či ložnice vůně jemnější a teplé. Určitě je vhodné, aby každý prostor voněl jinak: náš nos si nezvykne a vy dále cítíte všechny vůně. Aroma difuzér doporučujeme umístit na stůl, komodu, poličku a maximálně do výšky nosu.

Foto: Bellitia by Locherber Milano

Luxusní vůně Locherber Milano představuje novou vůni věnovanou právě městu Milán

Na velikosti záleží

I zde platí přímá úměra – čím větší je prostor, tím větší difuzér musíte mít, aby byl v prostoru cítit. Nelze očekávat, že malý 100–125 ml difuzér provoní 30 metrů čtverečních. Pokud se stane, že si pořídíte větší difuzér a vůně je pro vás moc intenzivní, zeslabíte ji ubráním 2–3 tyčinek z difuzéru. Pro velké prostory existují i 2,5 a 5litrové difuzéry.

I vůně mohou být designovým prvkem interiéru

Kupujete-li si vůni do interiéru, pořiďte si takovou, na kterou se rádi podíváte a která prostor ozdobí jako šperk. I sprej, který použijete pro oživení vůně či její zintenzivnění před návštěvou může vypadat elegantně. Locherber Milano nás zve na cestu vůní, inspirovanou celým světem.

Foto: Bellitia by Locherber Milano

A co třeba výlet do Benátek? Venetiae od Locherber Milano

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek