Hlavní obsah

Nedokonalosti? Vyzmizíkujte je korektorem!

Foto: shutterstock.com

Nedostatky pleti lze šikovně zamaskovat

23. 9. 2009

Také vás trápí drobné nedokonalosti pleti, jako akné, skvrnky či jizvičky? Máme pro vás pomocníka, který tento fakt šikovně zamaskuje. Pořiďte si kvalitní korektor a zahrajte si se svými nedostatky na schovávanou!

Článek

Korektor je jedním z nejdůležitějších kosmetických produktů. Měl by mít vyšší krycí schopnost než samotný make-up. Ten můžete po důkladné aplikaci korektoru úplně vynechat a tvář jen přepudrovat.

Tip: Korektor nanášejte prsty -  vizážisté tvrdí, že přípravky vlivem tělesného tepla malinko „povolí" a lépe se s nimi pracuje. Vaše pleť tak bude působit přirozeněji.

Výběr korektoru

Než zamíříte na nákup, popřemýšlejte o tom, na co budete přípravek používat. Obecně platí, že tuhé korektory kryjí více, ty tekuté slouží převážně k srovnání barevných rozdílů a jsou vhodnější pro suchou pleť. Barva by měla být co nejvíce podobná vaší pokožce, ale protože je těžké trefit se stoprocentně, preferujte světlejší odstíny. Pozor ale, s příliš světlým budete vypadat jako vosková figurína.

Nejpraktičtější jsou paletky, kde máte až čtyři různé odstíny, které si namícháte podle libosti. Některé obsahují i nazelenalé nebo nažloutlé tóny. S těmi ukryjete vše, na co si vzpomenete. Dobrým typem je například Artdeco, kde si koupíte zvlášť krabičku a do ní odstíny, které se vám budou hodit.

Zamaskujte akné

K tomuto účelu vybírejte přípravky s nazelenalým nádechem, který potlačí zarudlost. Abyste se vyhnuly barevným flíčkům, naneste na pleť nejprve nemastný hydratační krém. Jestliže budete používat ještě make-up, nanášejte korektor před ním. Zafungují hutnější, tuhé korektory, které je šikovně schovají. Barvu nanášejte malým štětečkem na postižené místo a vťukejte prstem.

Vyzkoušejte: MAC, Studio Finish Concealer

Foto: archiv firem

Vybírejte barvu nejpodobnější vaší pokožce

Sjednoťte oční okolí

Pro oblast okolo očí je ideální tekutý korektor. Používejte ho i v případě, že na zbytek obličeje nanesete make-up. A jak na to? Začněte u vnitřního koutku oka, pokračujte pod ním a skončete v okolí vnějšího koutku. Pokud se nebudete líčit stíny, naneste ho klidně i na víčka. Váš pohled bude rozzářenější a jasnější!

Vyzkoušejte: Max Factor, Mastertouch

Trik pro vrásky

Jestliže vás trápí vrásky, pořiďte si rozjasňující korektor, odrážející světlo. Naneste ho na vrásky pod očima, na linie u nosu (směřující k ústům) a k vnějším koutkům očí. Tam vám vytvoří liftingový efekt. Vybírejte o malinko světlejší barvu, než máte pleť.

Vyzkoušejte: YSL - Touche Eclat

Zbavte se kruhů pod očima

Tmavé kruhy pod očima neutralizujte korektorem s broskvovým nebo žlutým podtónem. Přípravek jemně vťukejte prsty.

Vyzkoušejte: Laura Mercier, Secret Camouflage

Foto: archiv firem

Korektor vaše oči rozzáří

Zmírněte skvrnky

Na pigmentové skvrny je potřeba skutečně intenzivního přípravku. Vsaďte na korektory s vysokým podílem pigmentu. Prsty vťukávejte na tmavší místa a okraje rozetřete. Klíčová je pro vás barva - ta musí být co nejpřesnější.

Vyzkoušejte: MAC, Studio Sculpt Concealer

Korektor i na rtech

Trochu korektoru můžete nanést i na rty. Rtěnka vám déle vydrží a zároveň docílíte přesně takového odstínu, jaký jste si koupily. Každé rty jsou totiž jinak zbarvené a jeden odstín nikdy nevypadá stejně.

Na práci s korektorem není nic těžkého. Pusťte se do toho i vy a odmažte nedokonalosti!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek