Hlavní obsah

Otevřenost se někdy nevyplácí

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Partner o vás nemusí vědět všechno

Je důležitou součástí vašeho života, po jeho boku prožíváte slastné i strašné situace, a i když už po několikáté uklízíte z podlahy jeho špinavé ponožky, milujete ho. To ale neznamená, že o vás musí vědět každý detail!

Článek

Hodinu po hodině, den po dni. Tak poznáváte svého partnera, manžela, otce svých dětí. A i když jste schopná odhadnout jeho náladu už při zouvání bot za dveřmi a víte, jak bude reagovat na konkrétní životní situace, nemůžete nikdy říct, že ho skutečně znáte. Ponechává si svá malá soukromá tajemství. Má přece svoje práva. Stejně jako vy.

Doba, ve které se čím dál více vytrácí tajemství a soukromí, si žádá množství informací o tom, kdo sedí naproti nám, s kým se chceme seznámit, založit s ním rodinu. Tabu se vytrácí, každý chce slyšet pravdu. Partneři by podle pravidel společnosti měli všechno sdílet společně, být jedna ruka, jedno tělo. My samy se ale připravujeme o svobodu, když na sebe druhému všechno prozradíme. Vytratí se ono kouzlo, tajemno, iluze. Ano, i iluze.

Jak si jinak vysvětlit partnerovo rozčarování, když mu povyprávíte o svém prvním manželovi, kterého jste podvedla, protože „to s vámi neuměl"?

Speciálně my ženy podléhají mylnému dojmu, že o sobě musí partnerovi říci úplně všechno. Jakmile žena přestane být tajemná, ztrácí svůj půvab. Je také více zranitelná. Když jí bude chtít partner při hádce ublížit, je schopen vytáhnout právě to tajemství, jež mu bylo důvěrně svěřeno.

Co všechno si máte raději nechat pro sebe a nikdy nevyslovit? Uvádíme základní ženské tajnosti, ty další zcela jistě objevíte sama.

Pořád se stýkáte se svým ex

Proč to partnerovi neříkat: Hrozí vám minimálně vyslýchání a v hlavní řadě podezřívání z uchovávání již (skoro) vyhaslých citů k předchozí lásce. To, že jdete s bývalým na večeři, svědčí o vaší nostalgii, přiznejte si to, jinak byste se s ním vůbec nezaobírala. Jestli na sobě dáte něco znát, začne se váš současný partner domnívat, že není jediný. Protože zkrátka není. To ale nesmí ani tušit! Cítil by se ohrožený ve své pozici, obával by se, že se k bývalému chcete vrátit. Zcela jistě by také došlo na poměřování sil. Chtěl by odpovědět na otázku, v čem je bývalý lepší. Opravdu toužíte po tom, aby z vás tyhle informace někdo páčil? Technická poznámka: Svůj tajný diář s kontakty na ctitele zahrabejte hluboko ve skříni a nikdy nepřiznávejte jeho existenci. Ušetří vám to vysvětlování i potíže.

Necháte si zvedat sebevědomí od krasavce z internetu

Proč to partnerovi neříkat: Flirt. Pozvání na rande. Sex. Přesně v tomhle pořadí by si to váš drahý vyložil. Nechápal by kontakt se svobodným, partnerku hledajícím krasavcem z internetu, takže je lepší, když o něm taky nebude nic vědět. Ale pozor. Všichni se znají se všemi a brzy někdo vašemu partnerovi napráší, že máte v přátelích uloženého svobodného a atraktivního muže.

Poznámka pod čarou: Pro jistotu si na netu vymyslete co nejbezpečnější přezdívku a v informacích o sobě udejte, že pocházíte z druhého konce republiky. Za žádnou cenu nezveřejňujte svoji podobiznu! Fotka znamená jistou vstupenku do pekel.

Foto: samphoto.cz/jiunlimited

Na internetu vystupujte pod přezdívkou

Vlastníte tajné konto

Proč to partnerovi neříkat: Jednou můžete financovat zahradní party pro jeho kámoše, druhý týden tankování společného auta (už zase), a až se rozbije pračka, můžete se spolehnout, že vám její oprava náležitě provětrá peněženku, protože vy na to přece máte.

Výše vašeho platu by měla zůstat diskrétní informací stejně jako vaše investice. Finance jsou výhradně soukromou záležitostí, a i když se s partnerem domluvíte na společné kase, do které budete rovným dílem přispívat, po zbytku vašich peněz mu nic není. Přece se mu nechcete zpovídat, že jste si koupila nehorázně drahé lodičky, když vám podle něj jedny stačí!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek