Hlavní obsah

Pán prstenů: Dvě věže opět s orchestrem!

Putování Společenstva prstenu pokračuje opět v unikátním filmovém představení za doprovodu orchestru. Už 18. února 2017 od 18 hodin v pražské O2 aréně!

Článek

Po obrovském diváckém zájmu uvádí JV Agentura pokračování epické fantasy Pán prstenů: Dvě věže. Premiéra velkolepé projekce na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních za doprovodu 250 členů symfonického orchestru, sboru a zahraničních sólistů se uskuteční 18. února 2017 v pražské O2 aréně. Na třetí díl trilogie režiséra Petera Jacksona se pak mohou diváci těšit na sklonku roku 2017.

Film Pán prstenů: Dvě věže natočený podle knihy Johna Ronalda Reuela Tolkiena měl v České republice premiéru 16. 1. 2003. Jeho návštěvnost dosáhla tři čtvrtě milionu diváků. Hudbu složil Howard Shore. „Velký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor a instrumentální a vokální sólisty zpívající v Tolkienových literárních jazycích, ale samozřejmě i v angličtině," říká autor.

Připravte se na zopakování velkolepých bitev!

Hudba Pána prstenů je řazena mezi nejkomplexnější díla na poli filmové hudby. Styly a nástroje z různých koutů světa dokreslují a charakterizují jednotlivé prvky Tolkienovy ságy. Navždy již zřejmě zůstane nejslavnější prací Howarda Shorea, který za ni obdržel hned dva Oscary (za Společenstvo prstenu a Návrat krále). Třetím Oscarem pak byla oceněna závěrečná píseň Into the West, kterou nazpívala Annie Lennox.

„Moje první hudba k trilogii Pán prstenů, ke Společenstvu prstenu, byla začátkem mé cesty do Tolkienova světa a vždy budu mít k této hudbě a samotnému zážitku zvláštní vztah," podotkl Shore. Jeho vypravěčské umění pomocí hudby a melodie se tady projevilo naplno, a vytváří tak dokonale druhý plán příběhu.

Frodo se vydává na cestu už pouze v doprovodu Sama a Gluma

Jackson a jeho produkční tým čítající přes 2400 lidí filmoval v lokalitách Nového Zélandu za pomoci 26 000 komparzistů, točily se všechny tři díly najednou. Ve filmu hrají Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Viggo Mortensen, Cate Blanchett, Orlando Bloom, Christopher Lee, Bernard Hill, Andy Serkis, Karl Urban, Hugo Weaving a další hollywoodské hvězdy.

Vstupenky na koncert Pán prstenů: Dvě věže jsou v prodeji od 29. února 2016 v síti Ticketportal.

Reklama