Hlavní obsah

Panenka na hraní s umělou inteligencí?

Růst slovní zásoby je důležitý pro dítě v každém věku. Ale přibližně do 6,5 let je rozvoj v této oblasti pro dítě klíčový

Tak na to si zřejmě budeme muset ještě trochu počkat. Nicméně vašim dětem se může takto jevit novinka od největšího světového výrobce vzdělávacích hraček, firmy Vtech, Little Love – Mluvící miminko.

Článek

Snad každý rodič chce pro své dítě to nejlepší. A většina rodičů také již dnes ví, že v určitém věku může správně zvolená hračka dítěti pomáhat s rozvojem slovní zásoby, motoriky, rozvíjet logické myšlení a například získávat i správné návyky. Little Love – Mluvící miminko je zábavná hračka, určená pro děti již od 2 let.

Také tato hračka přidává k běžné „hrací“ hodnotě i něco navíc. To „něco“ je především snaha o rozvíjení slovní zásoby, správné výslovnosti, rozvoj empatického cítění a jemné motoriky. V neposlední řadě pak dává radost ze hry, formuje správné návyky a rozvíjí fantazii dítěte.

Little Love je odlišné od jiných podobných hraček především tím, že s dítětem aktivně komunikuje, opakuje po něm slova i celé věty a společně i „trénují“ správnou výslovnost. Mluvící miminko Little Love má 3 stupně vývoje.

Po zakoupení se nachází v nejnižším stupni, ve kterém roztomile žvatlá (bez šišlání) první slůvka. Radost dítěti přináší také další způsoby hry, ve kterých dává miminku mlíčko, dudlík nebo si spolu zabroukají hezké melodie.

Po několika opakováních všech způsobů hry a výuky se Mluvící miminko „přesune“ do druhého stupně vývoje. Tady už umí miminko mnohem více slov a vět. Také při učení slov už miminko opakuje srozumitelně a dokáže i děti pobavit dalšími rozpustilými frázemi.

V nejvyšší úrovni toho umí miminko už opravdu mnohem více. Přečte samo všechny knížky, po dítěti opakuje slova i věty krásně srozumitelně a učí děti zpívat písničky (Pec nám spadla, Holka modrooká, Spi děťátko spi, Šla Nanynka do zelí). Písničky nejprve zazpívá celé a následně úmyslně vynechává část textu, tak aby se děti snažily zpívat samostatně a naučily se text.

Tři obrázkové knížky, které jsou součástí balení, představují dětem věci z domácnosti, zvířátka, jídlo a pití

Tři obrázkové knížky, které jsou součástí balení, představují dětem věci z domácnosti, zvířátka, jídlo a pití.

Tlačítkem Číst se spustí hra se čtením obrázkových knížek. Miminko je podle úrovně buď čte samo, nebo společně s dětmi. Například také slovy „Čti první, a já budu opakovat po tobě" vyzývá děti ke komunikaci. Tlačítkem „Mluvení" aktivuje dítě hru, při které je, mimo jiné, miminkem provokováno k mluvení a odpovídání na jeho otázky. Například: „Jak se jmenuješ?“, „Jakou barvu mají tvé vlasy?“ apod. Po stisku tlačítka Péče vyžaduje miminko nakrmit, dudlík nebo třeba pohádku na dobrou noc.

Little Love – Mluvící miminko vyrábí a dodává na český trh společnost VTech. Více informací můžete také získat na stránkách výhradního distributora na adrese: https://www.vtechcz.cz/little-love-mluvici-miminko

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek