Hlavní obsah
3,8
(41)
Foto: Autorka

Foto: Autorka

Oblíbila jsem si pomalé pečení masa při nízkých teplotách – je pak křehké, šťavnaté a odpadává od kostí. Takhle upravená krůtí stehna chutnají i těm, jimž se jinak zdají mdlá a suchá. Kromě chvíle pozornosti, kterou jim věnujete před pečením, se „dělají sama“. Při obírání obrovských kostí se pak budete na chvíli cítit jako pračlověk, který ulovil mamuta. Zvláště děti to považují za legraci.

15 min.
Příprava
2 hod., 30 min.
Vaření
Nízká
Náročnost
Ingredience pro:
4 porce
Budete potřebovat
  • 2 krůtí stehna
  • 8 stroužků česneku
  • 2 snítky čerstvého rozmarýnu
  • 1 lžička soli
  • 1 špetka pepře
K podávání
  • 300 g dlouhozrnné rýže
Článek

Postup

01.

Krůtí stehna pečlivě omyjte, odstraňte všechny zbytky peří a osušte. Oloupejte česnek a stroužky rozkrojte po délce na čtvrtiny. Z rozmarýnu oberte lístky.

02.

Předehřejte troubu na 140 stupňů. Ostrým nožem udělejte do stehen hluboké zářezy a do každého zasuňte česnek a pár jehliček rozmarýnu. Jemně osolte a opepřete. Vložte do pekáče, podlijte asi 2 dl vody, přikryjte alobalem a pečte přibližně dvě hodiny (velká stehna i dvě a půl hodiny).

03.

Zvyšte teplotu na 180 stupňů a odstraňte alobal. Za častého podlévání výpekem dopečte stehna do barvy – bude to trvat asi půl hodiny. Případně podlijte ještě trochou vody.

04.

Hotové maso nechte asi deset minut odpočinout. Při porcování odstraňte šlachy. Jako příloha se hodí vařená rýže nebo bramborová kaše.

Můj tip: Ke krůtě do pekáčku přidávám dva tři plátky špeku, výpek je tak chutnější.

Máte rádi krůtí maso? Vyzkoušejte kuličky v rajské omáčce nebo polévku s kukuřicí.

Reklama

Související témata: