Hlavní obsah

Plavky pro sezonu 2012: Které si vyberete?

Foto: New Yorker

Připravte se na léto včas

20. 4. 2012

A je to tady! Přípravy na letní dovolené pomalu, ale jistě startují a k nim patří bezesporu výběr vhodných plavek. Pokud vás ty vaše již omrzely, nebo vám připadá, že jsou téměř na odpis, náš článek vám přijde vhod. Přichystali jsme malého průvodce letošními trendy a novinkami z aktuálních kolekcí. Tady jsou žhaví kandidáti.

Článek

Letní plážová kolekce 2012 je opravdu pestrá. Vybírat můžete opět z široké škály barev, vzorů i střihů, ale rovněž se můžete zaměřit na detail. Plavky totiž zdobí různé volánky, krajkové lemy, korálky, cvočky i flitry. Fantazii se meze nekladou. Ale nezapomínejte na jedno. Měly by lichotit především vaší postavě. Pokud patříte k ženám, které se domnívají, že by na svých proporcích měly do léta ještě zapracovat, určitě si nenechte ujít náš seriál: Jak připravit tělo do plavek.

Frčí oranžová i citronová

Na barvy, které budou letos in, jsme se zeptali přímo zástupců značek, které u nás plavky prodávají. „Letos poletí oranžová, olivová a stálá klasika černá v kombinaci se vzory. Mezi těmi vede jednoznačně puntík a květy v různém provedení. Pro větší poprsí doporučujeme vybrat střihy s vyztuženými košíčky nebo podprsenku vyztuženou kosticí pro lepší tvar. Pro menší velikosti se hodí zase gelový koš,“ radí ředitelka společnosti Timo Terezie Trusinová a dodává, že si u nich mohou vybrat plavky i ženy po ablaci prsu, tedy které si prošly nádorovým onemocněním.

Na výběr budou ale i jiné výrazné barvičky. Veronika Suchanová, brand manažerka značky Calzedonia ČR, navrhuje tentokrát vsadit na svěží tóny s vysokým leskem, například mátu a citron, nebo na žhavé odstíny bordó a terakoty.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Calzedonia 800 Kč, H&M 647 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Calzedonia 1050 Kč, Tally Weijl 450 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Ann Christine 578 Kč, Timo 1069 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Calzedonia 1050 Kč, 800 Kč

Puntíky a květy pro romantičky

Tuto sezonu si přijdou na své hlavně romantické dívky a ženy, které ujíždějí na retro stylu. Záplava krásných květinových motivů, které se vyjímají hlavně na bílém podkladu, doslova bere dech a vedle ní se objevují v hojné míře též puntíky v různých mini- i maxi obměnách. Stálou pozici si mezi vzory drží i nesmrtelný námořnický styl a oblíbené proužky. „V naší kolekci se objevují i potisky plavek, které evokují okouzlující scenérie jako například mořské dno, kameny, kůru stromů, prostě opravdový dotek přírody,“ uvádí Veronika Suchanová z Calzedonia.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): H&M 647 Kč, Timo 1269 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Calzedonia 800 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): New Yorker 448 Kč, H&M 648 Kč

Foto: archiv firmy

Na foto: vše New Yorker 489 Kč, 528 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Calzedonia 1050 Kč, Ann Christine 578 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Lindex 698 Kč, Calzedonia 800 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Timo 1259 Kč, Mango 1599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1499 Kč, Calzedonia 800 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): F&F 398 Kč, New Yorker 578 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Topshop 1050 Kč, Calzedonia 800 Kč

K plážovému baru zvolte flitry

Chcete na pláži, ale rovněž u plážového baru zazářit a strhnout pozornost? Pokud se na to cítíte, pak není nic jednoduššího než vsadit na plavky s lesklým povrchem nebo s flitry. Metalické odlesky vám budou slušet hlavně v kombinaci se zlatým a tmavým podkladem, ale rozhodně nešlápnete vedle, když si obléknete třeba bílé bikiny s výšivkou kolem dekoltu nebo celé háčkované. Doporučujeme ale mít na dovolené s sebou klidně více variant. Kombinovat se dají třeba jen vrchní díly s jedním univerzálním spodkem.

Foto: archiv firmy

Na foto: vše Calzedonia 800 Kč, 1050 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Calzedonia 1800 Kč, Mango 1599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Asos 730 Kč, Calzedonia 800 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1198 Kč, Asos 1500 Kč

Když nefandíte bikinám

Pro ženy, které by rády zakryly nějaký ten drobný nedostatek, jako jsou menší špíčky na břiše nebo strie po porodu, či jen nemají v lásce dvoudílné plavky, jsou tu na výběr tankiny a jednodílné modely. U těchto typů plavek jde nejvíce na odbyt samozřejmě černá barva, ale v ústraní nezůstávají ani veselejší potisky a trendy vzory. Chcete-li zakrýt na pláži i zadeček, tam už vám pomůže pouze pareo, sukně nebo stylové harémové kalhoty.

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Calzedonia 1599 Kč, Timo 1599 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): New Yorker 489 Kč, F&F 479 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 1599 Kč, F&F 479 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Timo 1599 Kč, New Yorker 489 Kč

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): Mango 599 Kč, F&F 409 Kč

Tip redakce: Když už budete u nákupu nových plavek, nezapomeňte se na léto vybavit i správnými slunečními brýlemi. Ty si vyberte v našem článku: T ohle jsou sluneční brýle pro vaše léto.

A které plavky se líbí vám? Necháte si ty z loňska, nebo poběžíte na nákupy?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.