Hlavní obsah

Potraviny, které posílí imunitu nejen vašeho školáka

Podzim je obrovským náporem pro dětskou imunitu. Posilte ji pomocí zázračných potravin

Kašel, rýma či teplota doprovázejí vaše ratolesti snad každý podzim. K tomu, abyste tyto nepřátele porazili, stačí někdy jen málo – zařadit do jídelníčku potraviny, jež posílí imunitu vaši i vašeho dítěte. Tady jsou!

Článek

Velký vliv na imunitní systém má správné stravování. Základem všeho je pestrý jídelníček plný čerstvého ovoce a zeleniny, masa a obilovin. Existují však i potraviny, jež jsou na posílení imunity opravdoví experti. Zařaďte je do jídelníčku a vyhněte se tak podzimnímu nachlazení.

Bílý jogurt s čerstvým ovocem

Správné fungování imunitního systému jde ruku v ruce se zažíváním. Střevní mikroflóru zlepšují probiotika, která zároveň velice pozitivně působí i na imunitu a vrací tělo zpět do rovnováhy. Probiotika najdete například v bílých jogurtech či jiných zakysaných mléčných výrobcích. A protože děti neochucené jogurty moc nemusí, přidejte jim do něj borůvky, jež jsou výborným zdrojem antioxidantů a vitaminu C.

Připravte svému školákovi na svačinu jogurt s borůvkami

Zázvor

Ne nadarmo se říká, že zázvor je zázrak přírody pro naše zdraví. Kořen zázvoru totiž v sobě ukrývá celou řadu vitaminů, esenciálních olejů a minerálních látek. Nejenže pomáhá posilovat imunitu, ale také přispívá k rychlejšímu zotavení v době nachlazení. Zkuste si z něj udělat čaj nebo ho naložit do medu. Dejte si však pozor, aby denní dávka nepřesáhla 4 gramy.

Zázvorový čaj s citronem posílí vaši imunitu a prohřeje organismus

Hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná je nejen výtečná v kuchyni, ale je také léčivá. Obsahuje totiž řadu vitaminů a minerálů. Nejcennější z ní jsou však látky zvané beta-glukany, které podporují imunitní systém a zvyšují tvorbu protilátek proti patogenním bakteriím a virům. Hlívu můžete najít ve volné přírodě, kde se objevuje přibližně od října do března. Nejčastěji roste na kmenech či pařezech listnatých stromů.

Díky beta-glukanům je hlíva opravdový zázrak přírody

Jack Hlívák – pro odolnější imunitu dětí

Pokud chcete imunitu vašich ratolestí posílit co nejvíce, vsaďte na oblíbené cucavé tablety s jahodovou příchutí Imunit Hlíva ústřičná s Rakytníkem Jack Hlívák. V každé tabletě tohoto doplňku stravy naleznete pravý poklad – vitaminy, minerály, beta-glukany z hlívy ústřičné, extrakt rakytníku, jód a selen. Selen a vitaminy B6 a B12 přispívají k přirozené imunitě, vitamin D3 pak udržuje normální stav kostí. Součástí každého balení jsou nyní i foukací fixy na textil zdarma, kterými si vaše ratolest může ozdobit své tričko.

Součástí každého balení Jacka Hlíváka jsou pastelové fixy na textil zdarma

A jak posílit imunitu dospělých?

Ani vy nemusíte jíst hlívu ústřičnou čerstvou, nýbrž stačí užívat doplněk stravy Imunit Hlíva ústřičná 800 mg s rakytníkovým olejem a echinaceou. Tento pravý klenot přírody obsahuje kromě vysokého obsahu sušené plodnice hlívy (800 mg) také rakytníkový olej, echinaceu, nukleotidy a selen, který komplexně udržuje obranyschopnost a přirozenou imunitní odpověď.

Doplněk stravy Imunit Hlíva ústřičná 800 mg s rakytníkovým olejem a echinaceou

Speciální nabídka

V případě, že zakoupíte Imunit Hlívu ústřičnou 800 mg nebo Imunit Hlívu ústřičnou s Rakytníkem Jack Hlívák na stránkách www.zlekarny.cz a vaše objednávka bude vyšší než 250 Kč, dostanete dopravu zdarma.

Platnost akce do 19. 11. 2017.

ynezorPumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek