Hlavní obsah

Tenisky jako univerzální obuv? Proč ne, celý svět je miluje!

Foto: Dean Drobot, Shutterstock.com

Tenisky jsou snad nejoblíbenější obuví mužů, ale v poslední době i žen

Během posledních dvou let se dostaly na sociální sítě pravděpodobně všech celebrit na světě tenisky. Každá musí mít aspoň jeden pár. Stal se z nich kult, a tak mají různé typy pro různé příležitosti.

Článek

Květované na nedělní procházku, bílé do práce, a dokonce černé do divadla. Ano, teniskyzačaly být tolerovány a uznávány jako součást společenského oděvu, pokud jsou doplněny řádnou róbou. Určitě stojí za to se nad nimi aspoň zamyslet, protože, pokud jste je ještě nezkusily, věřte, že vypadají skvěle, a pohodlnější boty zkrátka neexistují. Jaké jsou nejpopulárnější druhy?

Foto: Evgeniya Porechenskaya, Shutterstock.com

Tenisky jsou regulérním módním doplňkem

Dvě slavné sportovní značky, Nike a Adidas, se přetlačují v popularitě. Nike zabodoval s aerodynamickým tvarem modelu Nike Air Max, který je založený na viditelné vzduchové bublině pod patou. Z funkční podstaty sportovních bot značka vytvořila designovou přednost a každý druhý teenager je má dnes doma.

Foto: Archiv firem

Na značku Nike nedají dopustit běžci ani ti, kdo tenisky nosí jen do práce. Na foto (zleva): Nike W Air Max 90 Ultra 2.0, 3890 Kč, Nike WMNS Air Max Thea Premium, 3490 Kč, prodává Queens

Adidas nezůstává pozadu a jeho typy Adidas Superstar a Adidas Stan Smith se těší podobné oblíbenosti. Tyto tenisky nepůsobí zdaleka tolik futuristicky, jsou to spíš takové kulaté konzervativnější „bačkůrky“. Původně byly vyrobeny pro volejbal a tenis a jejich vzhled zůstává věrný vizi funkce > dekorace.

Foto: Archiv firmy

Na klasické modely Adidas nedají dopustit módní fajnšmekři po celém světě. Na foto (zleva): Adidas Superstar, 2690 Kč, Adidas Stan Smith, 2990 Kč, prodává Footshop

Další legendární značkou, kterou zná celý svět, je Converse. Původně basketbalová obuv se dnes vyrábí v nízkých i kotníkových verzích. Kromě klasické kombinace gumové podrážky a textilu můžete koupit i zateplené varianty s kožíškem nebo nepromokavé koženkové modely. Conversky už možná nejsou pro dámy ve středním věku, ale v posledních letech tolik oblíbenou bílou variantu úplně nezatracujte. Dají se totiž nosit i elegantně a ukážou, že víte, co se nosí.

Foto: Archiv firmy

Plátěné „konversky“ se vyrábějí i v zateplené verzi. Na foto (zleva): černé zimní Converse, 2290 Kč, bílé Converse, 1690 Kč, prodává Footshop

Stejně populární jsou i další plátěné „sneakers“ – značka Vans. Ta vznikla původně pro skejťáky v Kalifornii. Dnes ji nosí kdokoli, ať na prkně někdy stál nebo ne, ale značka si zachovává svou filozofii mladého svobodného uvažování.

Foto: Archiv firmy

Vans seženete v kotníčkové i nízké verzi. Na foto (zleva): koženkové Vans, 1990 Kč, vyšší modré Vans, 1860 Kč, prodává Queens

Tenisky mají jedno společné: Jsou unisex – milují je ženy i muži. Stal se z nich takový módní fenomén, že si v jistém smyslu ani nekonkurují – mnoho lidí má doma všechny typy. Až na německou firmu Adidas pocházejí značky z USA. A všechny spojuje, že jsou jejich boty napodobovány levnější výrobou. V jakémkoli řetězci dnes najdete kopie „superstárů“, „konversek“, „vansek“ i „airmaxů“. Z vlastní zkušenosti ale víme, že originál má vyšší kvalitu. Značky si zlato v podobě úspěšného nápadu zkrátka dobře hlídají.

Foto: FashionStock.com, Shutterstock.com

Tenisky se běžně objevují i na módních přehlídkách. Na foto: přehlídka DKNY v New Yorku

Líbí se vám tento trend? A pořídili byste si takové boty třeba ke společenským šatům?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek