Hlavní obsah

Tohle jsou prý nejsmutnější fakta na světě. Co lidi nejvíc dojalo?

Foto: Profimedia

Za život získáte spoustu smutných informací, některé jsou ale vyloženě srdceryvné

Co je ta nejsmutnější informace, kterou jste někdy četli nebo slyšeli? Takhle se zeptal jeden z uživatelů sociální sítě Reddit a během 24 hodin dostal přes 2500 odpovědí. Veselé čtení to ale není.

Článek

Sociální sítě lidem slouží většinou k pobavení, k nezávaznému popovídání, k seznámení a podobně. Uživatel sociální sítě Reddit Michellereno ale zabrousil do poněkud temnějších vod. Ostatním lidem položil jednoduchou otázku: „Jaká je ta nejsmutnější věc, informace či fakt, který jste se někdy někde dočetli?“

A během 24 hodin mu přišlo neskutečné množství odpovědí. Máme pro vás některé z nich, ale netěšte se, náladu vám to moc nezvedne. Raději si připravte kapesníky.

Psali i filozofové

Přestože otázka cílila na konkrétní fakta a informace, někteří z odpovídajících se přesto neubránili obecnějším reakcím a trochy toho filozofování.

Za všechny uveďme reakci jednoho z nich, který se zamýšlí nad smyslem lidského života. „Když máte štěstí, potkáte svoji životní lásku a budete spolu žít, dokud jeden z vás nezemře. A tohle je pokládáno za ten nejlepší scénář.“ Naráží tím na marnost toho, že lidé touží stárnout vedle své spřízněné duše, i když vlastně celou dobu spějí ke smutnému konci. Jeden z nich zemře a druhý bude jeho odchodem velmi trpět.

Foto: Profimedia

Spolu až do smrti? To vlastně není až tak krásná představa, když jeden vždy zůstane

Ze světa zvířat

Hodně lidí samozřejmě zabrousilo do světa zvířat. Smutná jim připadala například tato zjištění:

  • Velryby, které zpívají v neobvyklé tónině na frekvenci 52 hertzů, se ztratily a jsou v celém oceánu samy. V dokumentu z loňského roku jim dali přezdívku „nejosamělejší velryby na světě“.
  • I krávy mají přátele a milují je. Když o přítele přijdou, jsou v depresi. Na to prý přišel v roce 2011 student z Northamptonské univerzity. Zjistil, že kráva, která je oddělena od svých kamarádek, je zoufalá. Její zoufalost se projevuje například zvýšenou srdeční aktivitou a zvýšenou hladinou kortizolu v krvi.
  • Záchranářští psi, kteří zasahovali v roce 2001 v USA v troskách budov dvojčat po teroristickém útoku, byli v těžké depresi z toho, jak málo živých lidí nacházeli a mohli je zachránit. Proto se lidští záchranáři rozhodli předstírat, že i oni jsou oběťmi, zahrabali se do sutin a nechali se psy zachránit. Tím je alespoň trochu rozveselili.
Foto: Profimedia

Dost smutných faktů se týkalo zvířat, třeba záchranářských psů

Od všeho trochu

Většina odpovědí byla samozřejmě takový mix z různých oblastí. Tohle je jen výběr některých odpovědí.

  • Majetek osmdesáti nejbohatších lidí světa odpovídá majetku 3,6 miliardy těch nejchudších lidí. Jde prý o informaci ze statistiky mezinárodní charitativní organizace Oxfam z roku 2015.
  • Co si přejí děti pod stromeček? Podle průzkumu z roku 2012 byl desátým nejčastějším přáním britských dětí „tatínek“.
  • Mars Rover, přístroj, který byl zkonstruován na zkoumání rudé planety, sám sobě zpívá „happy birthday“, když má narozeniny.
  • Je mnohem pravděpodobnější, že v armádě spácháte sebevraždu, než že budete zabiti v boji. Podle novinářů z BBC je počet vojáků a veteránů, kteří spáchali sebevraždu, vyšší než těch, kteří padli v Afghánistánu.

A co je pro vás tou nejsmutnější informací, kterou jste někde získali?

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama