Hlavní obsah

Líčení podle žhavých trendů: Naučte se ho s námi krok po kroku!

Foto: Nikola Šrajerová

Naučte se s námi nová módní líčení! Podrobný návod s jednotlivými kroky najdete ve fotogalerii!

12. 6. 2014

Chtěly byste vybočit ze svého obvyklého make-up rituálu a vyzkoušet něco nového? Nakoukněte pod ruku naší vizážistce Lindě! Ta vás naučí rovnou tři módní líčení a pozor – vše krok po kroku!

Článek

Pokud pro vás líčení není jen nudnou rutinou, ale především zábavou, vítejte na kurzu. Vaší lektorkou bude vizážistka Linda Chudomelová, která vám představí hlavní trendy pro jaro a léto. Necháte se zlákat výraznými rtěnkami, líčením ve stylu Twiggy, nebo v sobě (znovu)objevíte lásku k modré?

Výrazné obočí & matné rty

Pokud byste si měly v létě pořídit jedno jediné líčidlo, přimlouvali bychom se za červenou matnou rtěnku. Ve variantě s jemně nalíčenýma očima a zdůrazněným obočím je ideální na běžné denní nošení, na večer můžete přidat linku. „Samozřejmě nemusí jít jen o červenou, módní jsou také odstíny oranžové. Pokud si nechcete pořizovat novou rtěnku v matném provedení, zkuste malý fígl. Rtěnku naneste jako obvykle a přes jednu vrstvu papírového kapesníčku rty přepudrujte,“ radí vizážistka Linda.

Výrazné rty jsou podmíněné dokonale čistou pletí, vyhrajte si proto s podkladem, make-upem a korektorem. Chcete-li dosáhnout podobného výsledku jako vizážistka, nezapomeňte zdůraznit obočí (s pinzetou zacházejte velmi opatrně, nosí se co nejpřirozenější tvar!) a šetřete řasenkou. My ji vynechali úplně.

Foto: Nikola Šrajerová

Dejte pro jednou vale jemným rtěnkám a vrhněte se na výrazné barvy. Pokud s červenou začínáte, počítejte s tím, že si na sebe budete muset zvykat. Zvolený odstín nejprve vyzkoušejte nanečisto, a než ho úplně zavrhnete, dopřejte mu alespoň dvě tři hodiny času

Foto: archiv firem

Popisek: Na foto (zleva): 1. paletka stínů Too Faced od ASOS, 2. super výživný balzám na rty Turbo Balm od ASOS, 3. báze pod make-up Set The Stage Face Primer od Whip Hand, 4. gel pro úpravu a vyplnění obočí Aqua Brow od Make Up For Ever, 5. rozjasňovač Shimmering Skin Perfector od Becca

Comeback modré

Obrovský trend osmdesátých let je zpátky, ovšem v mnohem luxusnější podobě. Zapomeňte na vybledlé pudrové barvy a dejte přednost intenzivním odstínům. „Pokud nechcete, aby modrá zářila na míle daleko, uzemněte ji hnědým stínem,“ doporučuje vizážistka Linda. Abyste se vyhnuly retro kýči, s dalšími barvami to nepřehánějte. Rtěnku i tvářenku můžete zvolit například v meruňkovém odstínu. Obočí důkladně upravte, ale nezdůrazňujte ho tolik, jako u předchozího líčení.

Foto: Nikola Šrajerová

Modré stíny jsou zpátky a vypadají lépe než kdy jindy! Vizážistka Linda je nakombinovala s jemnými meruňkovými odstíny

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): 1. hydratační krém Korres od ASOS, 2. oční stíny Yaby, odstín Butterfly Blue, 3. dlouhotrvající rtěnka Lip Hit, odstín Covet od Whip Hand, 4. set tvářenek, bronzeru a rozjasňovače Too Faced od ASOS, 5. transparentní pudr Diamond Perfect Finish od Purely Cosmetics

Oči à la Twiggy

Dramatické linky kolem celého oka a řasy jako mrkací panenka. Třetí líčení je ideální pro večerní příležitosti. Výrazné linky na přehlídkách bodovaly, je ale jen na vás, do jaké míry je uděláte nápadné. Dobře se vám bude pracovat s gelovými texturami.

Chcete-li dosáhnout nepřehlédnutelného Twiggy looku, nevynechejte nalepovací řasy. Rtěnku zvolila vizážistka velmi netradiční: „Nebojte se experimentovat a spojte trend linek s fialkovými rty. Na večer si to můžete dovolit. Na běžné denní nošení klidně vyměňte černou linku za jemnější šedou a trochu uberte na intenzitě,“ radí Linda Chudomelová.

Foto: Nikola Šrajerová

Velkým trendem jsou i linky na všechny způsoby. Na večer je můžete doplnit nalepovacími řasami ve stylu Twiggy

Foto: archiv firem

Na foto (zleva): 1. černá gelová linka od Inglot, 2. rtěnka Lip Hit, odstín Itch od Whip Hand, 3. nalepovací řasy Eylure, Topshop, 4. tvářenka Sugarbomb od Benefitu, 5. gelové linky ve fixu They're Real! Push-Up Liner od Benefitu

Jaké líčení baví vás? Dáváte přednost jednoduchosti, nebo rády experimentujete a zkoušíte nové trendy? Napište nám!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek