Hlavní obsah

Tvůrčí odpoledne s dětmi: Kočičí květináče do pokojíčku

Foto: Alexandra Fráňová

Nevyhazujte prázdné PET lahve! Využijte je na zábavné tvoření se svými dětmi, na jehož konci budou moci svůj pokojíček vyzdobit roztomilými kočičími květináčky.

Článek

O tom, co vše se dá vyrobit z prázdných PET lahví, už toho bylo popsáno spoustu. Dokonce tolik, že se lidé k doplňkům z tohoto materiálu začali stavět trochu skepticky (a u některých PET „vychytávek“ se ani nelze divit). Zkuste ale lahve z umělé hmoty proměnit v odpoledne plné zábavy se svými dětmi!

Foto: Alexandra Fráňová

Co budete k tvoření kočičích květináčků z PET lahví potřebovat?

  • prázdnou PET lahev (A) - zvolit můžete jakoukoli máte zrovna po ruce – my sáhli po bílé od mléka, ale stejně vám poslouží i průhledná, jen ji budete muset nabarvit
  • lihové popisovače (B) - černý, červený a zelený
  • nůžky (C) - měly by být dostatečně ostré a silné, aby rozstřihly PET lahev
  • bílou barvu ve spreji k nabarvení průhledné lahve – pouze v případě, že nemáte k dispozici bílou neprůhlednou PET lahev (D)
Foto: Alexandra Fráňová

1.

Přibližně v polovině PET lahve načrtněte černým lihovým popisovačem obrys kočičí hlavy. Menším dětem s ním budete muset pomoci, ty větší jej zvládnou nakreslit samy.

Foto: Alexandra Fráňová

2.

Poté lahev ustřihněte. Tuto činnost raději nenechávejte ani odrostlejším dětem – jednak je na stříhání umělé hmoty nutné vynaložit víc sil než mají, jednak se může stát, že dětská ručička s nůžkami po hladkém povrchu sjede. A to by mohlo vyústit v nepříjemné zranění.

Foto: Alexandra Fráňová

3.

Nyní lahev pečlivě zastřihněte podle obrysu (nezapomeňte na ouška).

Foto: Alexandra Fráňová

4.

Pokud máte průhlednou PET lahev, je nejvyšší čas ji nastříkat bílým sprejem. Na průhledné lahvi totiž nevynikne kočičí motiv. Sprej nechejte dokonale zaschnout a poté pokračujte podle fotografií. Na řadu přichází vytvoření kočičího obličeje.

Foto: Alexandra Fráňová

5.

Ten opět nakreslíte s pomocí lihových popisovačů. Pamatujte, že tvoříte květináčky do dětského pokoje, proto by se měly kočičky usmívat!

Foto: Alexandra Fráňová

6.

Kočičí květináčky naplňte rostlinami. Můžete – tak jako my – použít umělé květiny (pak namísto květináčků PET lahve poslouží spíše jako vázy), ale pokud chcete, je možné naplnit kočičí hlavy zeminou a zasadit do nich, jakou živou rostlinu jen chcete. Tak navíc vaše dítě získá i první květinu, o niž se bude muset starat – a díky kočičímu květináči na ni jistě jen tak nezapomene!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek