Hlavní obsah

Už jste na něho zapomněla?

Foto: Thinkstock

Každý se s rozchodem vyrovnává jinak

Konec vztahu obvykle znamená šrámy na duši, smutek a žal po celé dny, týdny, někdy i měsíce. Ztráta lásky zkrátka má svoji daň. Pak ale následuje úleva a chuť začít znovu. Nebo ne? Jste připravená na nový start? Máte už všechny chmury a „depky“ za sebou? Jestli nesplňujete většinu z našich indicií sestavených odborníkem, nejásejte předčasně!

Článek

Rozchod je prostě rozchod. Nikdy nebude příjemný ani vzrušující, a to ani tehdy, když jste v pozici té, která svému partnerovi dala vale. Kamarádky říkají, že „to přebolí“, přejde, čas všechno zahojí. Jenže kdy? Cítíte se mizerně, pár dní chodíte jako tělo bez duše, a to jen proto, abyste posléze dostala nápad, že teď si konečně budete užívat a dáte za vyučenou všem chlapům, kteří se na vás jen podívají. Tenhle strategický plán má však jednu vadu: označuje, že jste v porozchodové depresi stále až po uši! Až čas opravdu zahojí všechny rány, budete se chovat úplně jinak. Jak? Následující signály bezpečně prozradí, že jste z toho venku! A teď už opravdově!

Kdy máte rozchod za sebou?

 • Když ráno vstanete, těšíte se na celý den a neupadnete ihned do sebelítostivého pláče.
 • Když kolem vás projde pěkný chlap, usmějete se a konečně zase ucítíte to vzrušující zamrazení.
 • Dostala jste chuť na sex.
 • Zase se nalíčíte, hezky oblečete a večer vyrazíte mezi lidi.
 • Bavlněnou noční košili s medvídky, tlusté ponožky, zamilované DVD a ubrečené plyšové medvědy – to všechno zase pěkně uklidíte hluboko do skříně.
 • Schováte všechny společné předměty a fotografie, nad kterými již nepláčete.
 • Máte chuť sejít se s vašimi společnými přáteli.
 • Dokážete si představit vztah s jiným mužem, který by pro vás byl stejně anebo i více uspokojující.
 • Vašeho bývalého partnera i váš vztah vidíte realisticky, bez iluzí.
 • Dokážete vyhodnotit, co jste ve vztahu dělala špatně.
 • Přestanete být workoholikem, kterým jste dočasně byla (jen proto, abyste ubila myšlenky).
 • Jste schopna zase cvičit a relaxovat.
 • Smějete se.
 • Uklidíte si byt – a to pořádně!
 • Uvaříte si sama pro sebe, protože se máte ráda.

Sestavila Lenka Černá, kouč partnerských vztahů z portálu Mujvztah.cz.

Foto: ThinkstockNepoddávejte se porozchodové depresiJak konec vztahu prožíváte vy?

Jana, Chrudim: „Mně když se něco nepodaří – včetně rozchodu – procházím obdobím, které nazývám třídenní smutek. Nakoupím si cigarety a alkohol a o samotě přemýšlím, brečím, přemýšlím a zase brečím. Třetí den otevřu okna, vyvětrám, nadýchnu se a začínám žít od začátku. Vždy mi takové truchlení pomohlo!“

Daniela, Trutnov: „Já jsem každou chvíli jiná. Smutním, pařím a pak zase hned od začátku. Záleží na průběhu rozchodu a jak dlouho vztah trval. A taky jestli mám chuť bojovat a chci partnera zpátky. To znamená, že hrdost jde stranou a člověk je schopen udělat i to, co by ho běžně nenapadlo.“

Jitka, Most: „Všechny fáze smutku u mě projdou vždycky, takže brečím, nadávám na expartnera, sahám si do svědomí, jestli jsem já někde neudělala chybu, pak si jdu koupit hodinky a vyberu si nějaký naprosto ulítlý kousek. Naposledy na nich byl Mickey Mouse.“

Renata, Vranov nad Dyjí: „Jak poznám, že je se vztahem konec a já se dostala z rozchodu? Jednoduše. Probrečím den, dva, pak vezmu psa, jdu se projít, večer si pro radost koupím něco na sebe a aktualizuji svůj profil na Lidé.cz a Facebooku. Jen ať každý vidí, že mě jeden chlap nerozhází. A taky že jsem zase svobodná!“

Tak to vidíte. Každé z nás trvá různě dlouho, než začne žít znovu. Jedno nás ženy ale spojuje: vždy doufáme, že ten další muž bude lepší a naše srdce zase pookřeje. Není to tak?

A kdy vy poznáte, že jste z nejhoršího venku? Pomáhá vám něco, pokud chcete zapomenout na lásku? Prozraďte ostatním svůj lék!

ynezorPumanzeSaNyknalC

Reklama

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.