Hlavní obsah

Velikonoční dekorace, v nichž hrají prim vajíčka. Využijete i rozbitá!

Foto: Profimedia

Velikonoční dekorace se letos bez motivu vejce nebo bez skořápek neobejdouFoto: Profimedia

Nalákejte koledníky dekoracemi, ve kterých hraje hlavní roli vajíčko. Právě vejce jsou symbolem Velikonoc, a navíc jim to na věnci i v ozdobné misce vyloženě sluší!

Článek

Velikonoce a vajíčko k sobě patří neodmyslitelně. Jestli jste je tedy zatím nikdy nepoužili při výrobě dekorací pro tyto jarní svátky, pak to letos rozhodně musíte napravit. Máme pro vás pár tipů, jak to udělat.

Vejce ve vejci

Občas se stane, že i když jste super opatrní, tak se vajíčko při vyfukování poškodí. Už ho ale nemusíte vyhazovat. Lze z něj vyrobit závěsnou dekoraci – vajíčko, ve kterém vyrobíte z provázku, tenkých proužků papíru nebo ze slámy hnízdo a do něj uložíte vajíčko z plastu. Pak už stačí provléknout provázek a závěs dát na větvičku břízy nebo jívy.

Foto: Eva Malúšová

Pokud dětem schováváte vajíčka po zahradě, můžete do skořápky usadit malá čokoládová a zavěsit ji ven. Při hledání takhle zamaskovaných dobrot se jistě děti zabavíFoto: Eva Malúšová

Květiny na platu

Vyfouknutá vajíčka lze velmi snadno proměnit ve vázičky. Stačí je opravdu dobře vymýt vodou, aby uvnitř nebyl zbytek žloutku a bílku a nekazily se. Pak je jen naplňte čistou vodou, usaďte na plato a dejte do nich květiny. Na slavnostním stole budou vypadat zajímavě.

Foto: Eva Malúšová

Do váziček z vajíček se samozřejmě hodí spíš drobnější květy – ideální jsou mini narcisky, které koupíte často v květináči. Použít můžete i květy primulekFoto: Eva Malúšová

Zátiší se skořápkami

Kombinace živého jarního květu, mechu a skořápek vynikne, pokud je naaranžujete například do misky na nožce. Pokud chcete vše dozdobit, můžete použít mašli v barvě květu hyacintu. Taková miska se bude hodit třeba místo vázy na stůl.

Foto: Eva Malúšová

Výhodou je, že hyacint, který zasadíte do misky, bude odkvétat víc než týden, čili nadělá parádu celé VelikonoceFoto: Eva Malúšová

Závěsné vajíčko

Zajímavou dekorací do okna, ale třeba i místo věnce na dveře či stěnu, může být vajíčko, vyrobené ze stuh. Základem je vytvarovaný drát, který obalíte například pruhy papíru. Pak vše omotáte pruhy stuh, které k okraji přilepíte tavnou pistolí. Stuhy dejte tak vedle sebe, aby vytvořily celou plochu vajíčka bez mezer. Nakonec dozdobte mašlí.

Foto: Eva Malúšová

Vajíčko můžete udělat i z krepového papíru, ale to není vhodné ven, do vlhkého prostředí. Stuhy jarní deštík v pohodě snesou a nic neobarvíFoto: Eva Malúšová

Věnec s vejci

Aby koledníci trefili do těch správných dveří nebo branky, můžete je ozdobit věncem s vajíčky. Stačí, když slaměný základ omotáte pruhy juty a přivážete ji. Z tenkých proužků pak vyrobíte hnízda, do kterých můžete vložit vajíčka. Samozřejmě, že věnec lze dle fantazie a vkusu i dále dozdobit.

Foto: Eva Malúšová

Záleží na velikosti věnce – čím větší bude, tím větší prostor mohou zabírat hnízda. Můžete se tedy od dvoucentimetrových plastových, která jsou na fotografii, dopracovat až ke skutečným křepelčím, nebo dokonce slepičímFoto: Eva Malúšová

Jaké dekorace letos ozdobí vaši domácnost během Velikonoc? Budeme rádi, když jejich fotografii vložíte do této fotogalerie.

Reklama